Pregovori Izraela i Palestine nastavljaju se nakon Bajrama
Palestinski pokret Hamas je obznanio da će pregovori između Izraela i palestinskih grupa u Egiptu početi nakon Kurban-bajrama, javlja Anadolu Agency.
Zvaničnik Hamasa Salah el-Berdevil izjavio je da je tokom posljednjih pregovora u Kairu dogovoreno trajno primirje između Palestine i Izraela.
Napomenuo je da će pregovori o detaljima primirja između dvije strane biti nastavljeni nakon muslimanskog praznika Kurban-bajrama.
Dodao je kako su palestinska i izraelska strana postigli i dogovor o provedbi postignutog primirja.
"Program uključuje luke, aerodrome i dogovor o razmjeni palestinskih zarobljenika", rekao je el-Berdevil.
U posljednjim izraelskim napadima koji su započeli 7. jula, a trajali su ukupno 51 dan, ubijeno je 2.157 Palestinaca, dok je više od 11 hiljada ranjeno.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.