Peruanci na udaru organizovanog kriminala: U eksploziji u noćnom klubu povrijeđeni maloljetnici

0
Radiosarajevo.ba
Peruanci na udaru organizovanog kriminala: U eksploziji u noćnom klubu povrijeđeni maloljetnici
Foto: EPA - EFE / Peru

Više od 33 osobe su povrijeđene u bombaškom napadu koji se dogodio u noćnom klubu u primorskom gradu Trujillo na sjeveru Perua, a među povrijeđenima su i maloljetnici.

Vlasti kažu da se napad dogodio u ranim jutarnjim satima u subotu, a eksplozija je odjeknula u klubu, prenosi Al Jazeera.

Okolnosti eksplozije se još uvijek istražuju, ali se bombaški napad dogodio u regiji koju je teško pogodio porast organizovanog kriminala, što je izvor sve veće zabrinutosti u Peruu.

Zapljena imovine i smrtna kazna: Iran zaprijetio Irancima koji sarađuju s Izraelom i SAD-om

Zapljena imovine i smrtna kazna: Iran zaprijetio Irancima koji sarađuju s Izraelom i SAD-om

Najmanje petero povrijeđenih je u teškom stanju, prema riječima izvršnog direktora zdravstvene mreže Trujillo Gerarda Floriana Gomeza. Troje povrijeđenih su maloljetnici, uključujući jednu žrtvu koja ima 16 godina i još dvije koje imaju 17 godina.

Neke žrtve su zadobile rane od šrapnela i podvrgavaju se amputaciji i operaciji.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije