Misteriozna smrt djevojčice na plaži kod Atine: Ključni dokazi otkrivaju moguće ubistvo

0
Radiosarajevo.ba
Misteriozna smrt djevojčice na plaži kod Atine: Ključni dokazi otkrivaju moguće ubistvo
Foto: Pexels / Plaža/Ilustracija

Slučaj pronalaska tijela djevojčice stare između dvije i četiri godine na plaži u Palaio Falirosu, nadomak Atine, i dalje ostaje obavijen velom misterije. Međutim, grčka policija u istrazi je došla do prvih tragova koji sve više ukazuju na mogućnost da se radi o ubistvu.

Ključni dokazi pojavili su se analizom nadzornih kamera u blizini plaže. Na prvom snimku, zabilježenom u subotu, 26. jula, oko 21:30 sati, vidi se žena sa troje djece – dva dječaka i djevojčicom u kolicima. Djevojčica na snimku nosi kostim vrlo sličan onome u kojem je kasnije pronađena mrtva. Pet sati kasnije, na drugom snimku, ista žena napušta plažu – ovog puta samo s dvoje djece i praznim kolicima.

Na snimku iz 02:00 sata ujutro vidi se kako žena, odjevena u haljinu koju nosi naopako, uzima stvari iz kolica i ulazi u taksi. Istražitelji smatraju da je činjenica da je haljina obučena naopako mogući znak da se žena spremala u žurbi, pokušavajući što prije napustiti mjesto događaja.

Gigant svjetske nauke iz BiH: Dr. Adnan Mehonić dolazi u Sarajevo na Futures Leaders Summit 2025

Gigant svjetske nauke iz BiH: Dr. Adnan Mehonić dolazi u Sarajevo na Futures Leaders Summit 2025

Policija sada pokušava rekonstruirati što se dogodilo između 21:30 i 02:00 sata – vremenski period u kojem je, pretpostavlja se, djevojčica izgubila život. Uz to, u toku je intenzivna potraga za taksistom koji je odvezao ženu i djecu, a u pomoć su uključene i dodatne nadzorne kamere iz šireg područja.

Posebnu pažnju izaziva i detalj sa snimka: djevojčica u kolicima nosi šeširić koji prekriva njeno lice, što je, s obzirom na večernji termin, neuobičajeno. Stručnjaci su primijetili da je njeno tijelo bilo u položaju koji bi mogao upućivati na to da je spavala – ili, nažalost, bila bez svijesti.

Užas u Grčkoj: Djevojčica (2) pronađena mrtva na plaži u predgrađu Atine

Užas u Grčkoj: Djevojčica (2) pronađena mrtva na plaži u predgrađu Atine

Obdukcija je pokazala da je djevojčica bolovala od metaboličkog poremećaja, a postoji mogućnost da je produženi toplotni val natjerao majku da djecu izvede na plažu u večernjim satima. Ipak, ostaje pitanje zašto je samo djevojčica bila u kupaćem kostimu, dok su druga djeca bila odjevena.

Istraga se nastavlja, a vlasti se nadaju da će rekonstrukcija kretanja žene i dodatni video zapisi razjasniti šta se tačno dogodilo te kobne noći na plaži u predgrađu Atine.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije