Donald Trump o napadu na Harkiv: 'Dali su Putinu razlog da ih sinoć bombarduje'

12
Radiosarajevo.ba
Donald Trump o napadu na Harkiv: 'Dali su Putinu razlog da ih sinoć bombarduje'
Foto: Screenshot / Donald Trump

Američki predsjednik Donald Trump sugerirao je da je sama Ukrajina izazvala ruske napade provođenjem operacije "Paukova mreža".

Odgovarajući na pitanja novinara na Air Force One o tome da li je operacija "Paukova mreža" promijenila njegov stav o prednostima koje ima ukrajinski predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenski, Trump je rekao da je to dalo ruskom lideru Vladimiru Putinu razlog da bombarduje ukrajinske gradove, piše Ukrajinska pravda.

"Dali su Putinu razlog da ih sinoć bombarduje. To mi se nije svidjelo. Kad sam to vidio, rekao sam 'Evo ga, sada će biti napad'", poručio je Trump.

Nevjerovatan rasplet ženskog finala Wimbledona: Ovako nešto dogodilo se tek treći put u historiji

Nevjerovatan rasplet ženskog finala Wimbledona: Ovako nešto dogodilo se tek treći put u historiji

Podsjećamo, 1. juna 2025. godine, Služba sigurnosti Ukrajine izvela je specijalnu operaciju pod kodnim nazivom Pavutina (Paukova mreža) i pogodila ruske strateške avione na četiri aerodroma. Vasilj Maliuk, šef Službe sigurnosti Ukrajine, izjavio je da je uništeno 34% strateških nosača krstarećih raketa na glavnim aerodromima Ruske Federacije.

Ukrajinski ministar vanjskih poslova, Andrii Sybiha, izjavio je da je Rusija "'odgovorila' na uništene avione, napadom na civile u Ukrajini'", nakon napada na Harkiv.

Za to vrijeme, predsjednik Ukrajine Volodimir Zelenskyy aktivno traži sastanak sa Trumpom na marginama samita G7, koji bi se trebao održati u Kanadi od 15. do 17. juna 2025. godine.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (12)

/ Povezano

/ Najnovije