Čeka li Europu mrak? Macron najavio nevjerovatan scenarij od jeseni

5
Radiosarajevo.ba
Čeka li Europu mrak? Macron najavio nevjerovatan scenarij od jeseni
Foto: EPA-EFE / Ilustracija

Francuska treba da se mobiliše kako bi se pripremila za vjerovatan scenario nestašice energije ove jeseni, jer Rusija koristi smanjenje isporuka Evropi kao oružje u svom ratu sa Ukrajinom, izjavio je danas francuski predsjednik Emmanuel Macron.

U televizijskom intervjuu povodom obilježavanja francuskog nacionalnog praznika, Dana pada Bastilje, Macron je naveo da će dio te mobilizacije uključiti smanjenje potrošnje energije francuskih potrošače i preduzeća, prenosi Reuters.

"Treba da se pripremimo za scenario po kojem moramo da se snađemo potpuno bez ruskog gasa", rekao je on.

FOX Sports sjajnom ilustracijom najavio dolazak Zmajeva na Mundijal

FOX Sports sjajnom ilustracijom najavio dolazak Zmajeva na Mundijal

Alpe kao europska baterija: Mogu li pomoći snižavanju cijena struje

Alpe kao europska baterija: Mogu li pomoći snižavanju cijena struje

Najavio je da će uskoro izložiti detaljan plan za ograničavanje potrošnje energije.

Macron je takođe poručio da je Francuskoj potrebno, u svijetlu ruske invazije, da nastavi da jača svoju vojsku.

Kazao je i kako se mora ubrzati proizvodnju nove vojne opreme i popunjavanje svoje zalihe municije.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Komentari

Prikaži komentare (5)

/ Povezano

/ Najnovije