Španija objavila izlazak iz recesije

Radiosarajevo.ba
Španija objavila izlazak iz recesije
Španija je u prvom kvartalu izašla iz recesije zabilježivši skroman privredni rast nakon šest tromjesečja pada, saopštila je danas Banka Španije.

Bruto domaći proizvod Španije u prva tri mjeseca ove godine je porastao za 0,1 posto u poređenju sa posljednjim kvartalom prošle godine.

Ohrabrujuće djeluje i podatak ministarstva rada da je nezaposlenost u Španiji u aprilu smanjena, prvi put u posljednjih osam mjeseci.

Na kraju prošlog mjeseca u Španiji je naknade za nezaposlenost tražilo 4,14 miliona ljudi prema 4,17 miliona krajem marta. Međutim, stopa nezaposlenosti za prvi kvartal i dalje je iznad 20 posto.

rfe/radiosarajevo.ba

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije