Trump odlučio: Ovo je novi američki amabasador u Srbiji

Predsjednik SAD Donald Trump objavio je ko će biti novi američki ambasador u Srbiji.
Prema riječima Trumpa, ta funkcija je dodijeljena Marku Brnoviću.
"Sa zadovoljstvom mogu da najavim da će Mark Brnovich biti naš sljedeći ambasador Sjedinjenih Država u Srbiji.

Još jedna saobraćajna nesreća u Sarajevu: Jedna osoba prevezena u bolnicu
Mark je ponosni veteran Nacionalne garde vojske, a prethodno je bio državni tužilac Velike države Arizona.
Kao sin izbjeglica koji su pobjegli od komunizma, Mark će biti snažan zagovornik slobode i uvijek će Ameriku staviti na prvo mjesto. Čestitam Mark!", objavio je Trump na svojoj društvenoj mreži Truth Social.
Podsjetimo, kako smo ranije pisali, bivši državni tužioc Arizone Mark Brnovich nosi nadimak "Blago", dugogodišnji je Republikanac i zagorljivi podržavatelj Trumpovih politika, a njegovi roditelji su u SAD došli iz bivše Jugoslavije.
Pod lupu svjetske javnosti dospjeo je početkom 2020. godine kada je pokrenuo istragu o navodnim prevarama na predsjedničkim izborima protiv bivšeg američkog predsjednika Joe Bidena. Još jedan od njegovih poteza bila je tužba 2021. godine koju je digao ponovo protiv Joe Bidena, ali ovaj put zbog vakcinacije protiv koronavirusa.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.