Tragedija na Dječijoj klinici: Preminula beba (1) zbog greške doktora

0
Radiosarajevo.ba
Tragedija na Dječijoj klinici: Preminula beba (1) zbog greške doktora
Foto: Pexels / Ilustracija

Početkom mjeseca, na Dječijoj klinici u Sjevernoj Makedoniji, preminula je 14-mjesečna djevojčica zbog greške ljekara koji su je inicijalno pregledali.

Dvije sedmice nakon smrti malene, oglasila se Klinika za dječije bolesti koja kaže da su u lječenju Rue Sulisi utvrđeni propusti.

"Na osnovu izvještaja koje je sačinilo Ministarstvo zdravlja u vezi sa preminulim djetetom, gdje su konstatovani elementi ljekarske nesavjesnosti, pokrenuti su disciplinski postupci protiv dva ljekara specijaliste koji su dežurali i pregledali dijete 0. oktobra 2024. godine", navodi se.

Američka senatorica traži hitno da se ponovo uvedu sankcije Dodiku

Američka senatorica traži hitno da se ponovo uvedu sankcije Dodiku

Naime, malena je u pratnji roditelja stigla u bolnicu u noći između 3. i 4. oktobra kada su je primila dva doktora specijalisti, piše skopje1.mk.

Beba je na kliniku Marija Tereza stigla brzom intervencijom Hitne pomoći oko 3:45 sati.

"Jutros oko pet sati nisu rekli šta se dešava, niti su nam dali neke informacije", rekao je ožalošćeni otac koji kaže da je polumrtvu kćerku nosio po hodnicima bolnice i tražio pomoć.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije