Ministar policije Kosova objavio snimak iz manastira. Kaže da se vidi Radoičić u punoj ratnoj opremi

5
Radiosarajevo.ba
Ministar policije Kosova objavio snimak iz manastira. Kaže da se vidi Radoičić u punoj ratnoj opremi
Foto: Screenshoot / Napadači na kosovsku policiju

Kosovski ministar unutrašnjih poslova Dželjalj Svećlja objavio je na Facebooku snimak sa nadzorne kamere, na kojem se vidi grupa napadača u konaku izvan zidina manastira Banjska, među kojima je, prema Svećljinim riječima, i potpredsjednik Srpske liste Milan Radoičić.

„Radoičić je bio vođa ove terorističke grupe i napada u kojem je ubijen policajac Afrim Bunjaku. Ovo je još jedan dokaz njegove terorističke aktivnosti. Potpredsjednik Srpske liste je vođa terorističkog napada i grupe terorista“, napisao je kosovski ministar na Facebooku.

Svećlja je optužio predsjednika Srbije Aleksandra Vučića da preko Srpske liste i Milana Radoičića, stoji iza, kako je rekao, terorističke akcije protiv pravnog i ustavnog poretka Kosova.

Bravo, Bosanko: Lana Pudar plasirala se u finale EP-a na 200 metara delfin

Bravo, Bosanko: Lana Pudar plasirala se u finale EP-a na 200 metara delfin

„Dakle Srpska lista svoje učešće na Kosovu vidi samo na teroristički način. Nisu uspjeli“, dodao je Svećlja.

U srijedu Dan žalosti u Srbiji

U srijedu Dan žalosti u Srbiji

On je komentirao i proglašavanje Dana žalosti u Srbiji i dodao da to predstavlja "pečat autorstva ove organizacije".

Pogledajte snimak koji je objavio Dželjalj Svećlja:

Ky në pamjet më poshtë është Milan Radojçiq, nënkryetar i Listës Serbe, po ashtu pjesë edhe e Listës së Zezë të ShBA-së dhe Mbretërisë së Bashkuar. Kryekrimineli Radojçiq ka qenë udhëheqës i këtij grupi terrorist dhe i sulmit ku mbeti i vrarë polici Afrim Bunjaku. Kjo është edhe një dëshmi tjetër mbi veprimtarinë e tij terroriste ndaj Republikës së Kosovës. Nënkryetari i Listës Serbe është prijës i sulmit terrorist dhe grupit të terroristëve. Harta e sulmit terrorist po qartësohet çdo ditë: Aleksandër Vuçiq përmes Listës Serbe, dhe këta përmes nënkryetarit të tyre Radojçiq, kanë ndërmarrë veprimin terrorist kundër rendit juridik dhe kushtetues të Republikës së Kosovës duke tentuar të destabilizojnë Republikën tonë. Pra, LS e sheh pjesëmarrjen e saj në Kosovë vetëm në mënyrë terroriste. Ata dështuan. Ndërkohë, ditët e zisë të shpallura sot nga Serbia dhe Lista Serbe janë tashmë vulosja e autorësisë së këtij organizimi.

Posted by Xhelal Sveçla on Tuesday, September 26, 2023

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (5)

/ Povezano

/ Najnovije