Drama na hrvatskoj obali: Turista povrijeđen pri skoku u more, helikopter sletio na plažu
S litice visoke 17 metara, koju lokalno stanovništvo u Brseču naziva Lozarov stup, petorica turista odlučila su skočiti u more. Ono što je trebalo biti adrenalinska zabava na jednoj od najljepših plaža Liburnije, zamalo je završilo tragično.
Incident se dogodio u srijedu u kasnim poslijepodnevnim satima na plaži Klančac u Brseču, kada je jedan od njemačkih turista prilikom drugog skoka zadobio ozbiljne povrede. Prema riječima očevidaca, grupa od petnaestak prijatelja – većinom njemačkih motorista – provodila je dan na plaži, kada se dio njih odlučio okušati u skokovima sa stijene, piše Novi list.
Dok je prvi skok prošao bez posljedica, drugi je završio dramatično, jedan turista je pri doskoku u more zadobio povrede i nije se mogao sam izvući iz vode.
Otvoren Diplomatski zimski bazar u Sarajevu: Humanost, tradicija i svjetske kulture na jednom mjestu
Brzom intervencijom hitne pomoći i vatrogasaca iz Javne vatrogasne postaje Opatija, povrijeđenom muškarcu pružena je pomoć na nepristupačnom terenu. Posebnu pažnju izazvao je dolazak helikoptera hitne pomoći, koji je iznimno preciznim manevrom sletio na plažu i prevezao povrijeđenog turista u bolnicu.
Prema trenutno dostupnim informacijama, turist je izvan životne opasnosti.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.