Bosanac prevaren u Rijeci: Uplatio 800 eura za nepostojeći stan
Opatijska policija zaprimila je krivičnu prijavu 33-godišnjeg državljanina BiH, koji je prevaren prilikom unajmljivanja stana u Rijeci.
Prema informacijama policije, oštećenik je prošle sedmice putem oglasa na društvenim mrežama pronašao stan na najam po povoljnim uvjetima. Kontaktirao je navodnog najmodavca putem mobilne aplikacije, koji ga je uputio da uplati stanarinu i polog od 800 eura na bankovni račun u inostranstvu.
Bez provjere lokacije stana i direktne komunikacije s najmodavcem, muškarac je uplatio traženi iznos. Kada su trebali potpisati ugovor kod javnog bilježnika, osoba koja je navodno trebala predstavljati najmodavca se nije pojavila. U međuvremenu, oglas je izbrisan, a profil na aplikaciji nestao.
Naša tema | Zapušteni dio Sarajeva postat će veliko gradilište: Donosimo detalje novog projekta
Shvativši da je prevaren, 33-godišnjak je slučaj prijavio policiji, saopšteno je iz opatijske policije.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.