Lukavac: U eksploziji u Fabrici Sode povrijeđena četiri radnika
Jutros oko 3:00 sati dogodila se eksplozija u Fabrici Sode u Lukavcu, u kojoj su, prema prvim informacijama iz Ministarstva unutarnjih poslova Tuzlanskog kantona, povrijeđena četiri radnika fabrike, koja su prebačena u UKC Tuzla.
Iz UKC-a Tuzla za sada nema informacija, a prema posljednjim nezvaničnim informacijama, radnici nisu životno ugroženi.
Prema prvim informacijama, eksplodirao je mlin za krečni otpad, a u fabrici je načinjena veća materijalna šteta.
Uviđaj, koji predvodi kantonalni tužilac, obavljaju službenici PU Lukavac, a ne isključuje se ni angažovanje vještaka i inspektora za zaštitu na radu.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.