Građani Novog Sarajeva pokrenuli inicijativu: "Stop naplati javnih parking mjesta"
/ Komentari (20)
Povratak na članakNAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.
Ko naplaćuje na Ilidži parkiranje auta ispred privatnih garaža? Nemoguce je da policija takve parking papke nikada ne kažnjava, ili je Općina dala” mig” da se tako podrži rad kafana i kafića, pa da se gosti ne bi smarali oko parkinga, pa je parking uračunat u cijenu kafe i pića dvadesetčetiri sata!????Sve za biznis, kao da samo ugostitelji plaćaju općinske namete, pa ih treba” pripaziti”, a građana neka se sami paze od parking papaka!
Čega li su se lopovi dosjetili, oni koji godinama muzu budžet a nista ne rade, zafalilo para, pa hajmo uzet od raje. Kako misle samo pokupiti pare, a po običaju nista ne daju za uzvrat. Parkiraju ljudi gdje ima slobodno, nisu sa navedene općine, ništa nije uređeno nikakav plan, samo hoće pare. Smeće ostavljeno na svakom koraku. Pogledajte kante u parkovima, uredno stoje pune smeća više dana, ne moze se priči od smrada, pun grad mrtvih ptica i životinja, eno bazdi od centralne ulice pa do Vilsonova. Trava se ne kosi, ako gdje to inurade samo ostave i dalje trune i smrdi. A znaju kako Bošnje gledaju na auta pa ko vele daj da levaate zapalimo. Kad se već ugledate na druge evropske gradove, dajte nešto što je dobro za građane a ne za punjenje budžeta, da bi ga načelnica trošila.
Daj ostavku najgora si
100 maraka uzimati za parking
Cuj pokrenuli inicijative...idioti jedni. Zelim ureden parking ispred svake zgrade, a ne da mi parkiraju uposlenici Agencije za bankarstvo Uprave za indirektno oprezivanje Ziratbanke itd...dosta krkanluka i seljakluka...Benjamina, puna podrska
Svaka cast Ahmede. I ja vas molim da sad dodju izbori u septembru, da u jeku kampanje ne zagađuju prostor dijeljenjem letaka i ostalog promo *****ijala jer znamo gdje će isti završiti.
Parking u komšiluku: javan, besplatan, dostupan svima" Hahahah,parkiraj u komsiluk da ne placas!Naivni vjeruju ovim sto kao zele besplatan parking za stanare.Oni zele bespaltan parking za rent car firme i sotale koji uopste ne zive na tim adresama.Parkin naplacivati svima,stanari beneficije.Ostali trezisna cjena,dosta je bilo dzabaluka.
U mene na Grbavici ona Autoskola Selma, lik uzurpirao 40tak parking mjesta sa bijelim skodama i kombijima sa nelegalnim rentacar najmom. Stoje auta danima, frajer uredno kombijem stane poprijeko i zauzme 3 mjesta da moze preparkiravati auta ko da je cijeli kvart njegova avlija. Zvala raja inspekciju i nista, frajer ima veze, niko mu nista ne moze.
U mene na Grbavici ona Autoskola Selma, lik uzurpirao 40tak parking mjesta sa bijelim skodama i kombijima sa nelegalnim rentacar najmom. Stoje auta danima, frajer uredno kombijem stane poprijeko i zauzme 3 mjesta da moze preparkiravati auta ko da je cijeli kvart njegova avlija. Zvala raja inspekciju i nista, frajer ima veze, niko mu nista ne moze. ka Zlaja
Sve treba naplatiti. Zadnja zona gdje se ne plaća, pa dolaze iz svih opština. Ja kad dođem kući nemam gdje da stanem, da bi neko parkirao i otisao u Scc jer nece tamo da da 2km. Ko ima da plaća beka vozi, ko nema neka šeta i koristi gradski prijevoz.
Bosnje dosle na gotovo i poceli naplacivati. Koji je to bezobrazluk. Napravite sami novi parking pa naplacujte, stoko nesposobna. Jos uvijek niste renovirali most ars aevi, stoko nesposobna. Za to treba peticiju pisati.
Parkinge je napravila ona zastala vlast prije 1992ge, nemam ništa protiv da se parking naplaćuje, ali samo novi koje ova nova vlast napravi. Napravite parkinge i naplaćujte. A Kosovcu da poručim da ne priča gluposti, blizu je oktobar
Pozdravljeni, ponudba za posojilo med zasebnimi resnimi v 24 urah. Dajem resna in zanesljiva zasebna posojila v razponu od 2000 € do 10 000 000 € s stopnjo 3% . Če vas to zanima, me kontaktirajte po mojem e-pošti: marijarajevic 259 @ gmail . com
Parkinge je napravila ona zastala vlast prije 1992ge, nemam ništa protiv da se parking naplaćuje, ali samo novi koje ova nova vlast napravi. Napravite parkinge i naplaćujte. A Kosovcu da poručim da ne priča gluposti, blizu je oktobar ka Postojeće Komentatoru nasilan si! Uz ove što se grebu za džabni parking gori su iz komšiluka oni što imaju 2 ili više auta. Ja bi im uveo tarifu prvo auto džaba... svako naredno ima da platiš sve više.
A jeste misli da se ukinuti naplaćivati parking do oktobra dok ne dođe na vlast ovi iz poštene i skromne stranke(nadam se da neće) i onda opet naplaćivati i to još skuplje kao izgovor radi sređivanje parkinga, sve za vlast. Jesam li u pravu?
A jeste to vi mislili iz poštene da se ukinu naplaćivati parking do oktobra dok ne prođu izbori i na vlast dođu ovi iz poštene i skromne stranke(nadam se da neće) i onda opet naplaćivati i to još skuplje kao izgovor radi sređivanje parkinga, sve za vlast. Jesam li u pravu?
Hoćemo li imati svoje parkirno mjesto ako već plaćamo parking ili sve isto kao do sada samo što ćemo puniti budžet opštini da ljudi mogu povećavati plate, malo im je ovo što imaju sada.
***
... ima parking, ne vidim razlog da stanari iste placaju prakticno svoj parking. Sad svaki stan ima 2 ili vise automobila, a nekad su imali mozda jedan. Za svaki drugi automobil u jednoj stambenoj jedinici treba povisiti iznos registracije, za treci i dodatno i taj novac uloziti u cestovnu infrastrukturu opstine.
Stop preseravanjima i upotrebi automobila za 2-3 km razdaljine kako bi se islo po kafama. Koristite javni prevoz, a auta ostavljate na besplatnim parkinzima prema mjestu prebivališta (kada se izborite za to)