Afan Kalamujić: 'Svi postupci zapošljavanja provedeni su u skladu sa zakonom'

/ Komentari (10)

Povratak na članak
Objavite komentar kao gost ili se prijavite.

NAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.

Jass

Ovo su naši koalicioni partneri u vlasti.

***

***

Kao

Kao da se u bilo koju instituciju vlasti na bilo kojem nivou i moze drugacije zaposliti…Od portira, kafe kuharice do savjetnika, rukovodioca, isti je put - uhljebljenje kroz posredovanje. Tek ona poslijeratna udomljavanja udovica (sehidskih) sumnjivog morala, kao npr. u Opcini Novi Grad SA do raznih kantonalnih zavoda, gdje mnogi dijasporci iz predratnih preepeezdina se nakacise na seesoo budzetsku. Federalni i drzavni nivo su posebna prica.

***

***

Sunovrat društva

A kakav bi odgovor mogao biti, osim”po zakonu”? Ne znam zašto naši građani haluciniraju da je “sve štela”, a ono uvijek po zakonu????!!! Tko je glupom narodu udovoljio, sreća pa je “sve po zakonu”! Eto im u zastupničkim klupama sjedi zastupnica Marijela Hašimbegović, za koju i tek rođene bebe znaju da je protivzakonito imenovana na mjesto direktorice Narodnog pozorista u Sarajevu. Čak i izmijenjeni Pravilnik, kako bi se pogodovalo njenom imenovanju, nije “pokrio” ostale uslove konkursa gdje se tražilo radno iskustvo u menadžerskim poslovima, a podobna Hašimbegović nije imala niti dana menadžerskog radnog iskustva????? Tko će odgovarati sto je budžet Kantona Sarajevo oštećen za nezakonito upošljavanje ove, sada grlate, zastupnice iz skupštinskih klupa KS? Apsurdno je i tragikomično, da sada u zakonodavnoj vlasti, Hašimbegović priča o zakonu, propisima, nepravilnostima…. mozda to vazi za neke građane “drugog reda” za koje ona procijeni gdje će ih uvrstiti! Zašto tužilaštvo još uvijek nije istrazilo ovaj drastičan slučaj kršenja zakon, naročito kada se radi o stogodišnjoj kulturnoj instituciji od državnog značaja, čiji ugled je značajno uništen ovim imenovanjem!

Lakše je

Da se uhapse svi koji su ikad bili na funkcijama pa ko dokaže nevinost pustiti ali ti su rijetkost.

za nove degeneracije

Cunjoglavac, Marijanovo mudo

Bos-Sa

Ovo je opasna ofanziva podmukle SDA,sve su to simptomi onih koji pate za vlascu.Ne vratili se nikad

Kemura

Eto svo pravosude i policija ludi samo ti pametan.Svasta.

Asdf

Sve po zakonu, pa ko koga...

/ Najnovije