Kozarska Dubica: Poplavljeno 50 kuća i oko 100 hektara usjeva

Radiosarajevo.ba
Kozarska Dubica: Poplavljeno 50 kuća i oko 100 hektara usjeva
U jakom nevremenu koje je sinoć zahvatilo Kozarsku Dubicu poplavljeno je 50 kuća i oko 100 hektara usjeva.

Zbog izlivanja rječice Rakovica i donjeg obodnog kanala, osam domaćinstava je evakuisano, a u nekim je bujica odnijela stoku.

U selu Međeđa aktivirano je klizište koje ugrožava jedno četvoročlano domaćinstvo, koje će danas najvjerovatnije biti evakuisano, saopćeno je iz Uprave civilne zaštite RS-a.

U periodu od 23 do 03 sata bio je obustavljen saobraćaj na putnom pravcu Kozarska Dubica - Gradiška uslijed velike količine mulja i blata koga je na pojedinim dijelovima bilo i više od pola metra.

Općinska jedinica civilne zaštite, vatrogasci i pripadnici policije su bili angažirani na ugroženom području, dok je jutros zasjedao i lokalni štab civilne zaštite. U toku je i formiranje komisije koja će obići domaćinstva i utvrditi nastalu štetu.

Voda se od jutros povlači s poplavljenog područja.

fena


Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije