Italija dobila novu vladu, Renzi najmlađi premijer u istoriji

Radiosarajevo.ba
Italija dobila novu vladu, Renzi najmlađi premijer u istoriji

Lider Demokratske Partije Matteo Renzi, koji je imenovan za formiranje nove vlade u Italiji, imenovao je Vijeće ministara ove zemlje, javlja novinar Anadolu Agency.

Nakon višednevnih pregovora sa predstavnicima političkih partija u italijanskom parlamentu, Renzi se danas sastao i sa predsjednikom Italije Giorgiom Napolitanom, u predsjedničkoj palati Quirinale u Rimu.

Tokom sastanka, Renzi je Napolitaneu predao listu imena koja će dobiti mjesto u novoj italijanskoj vladi, nakon čega ih je objavio i u javnosti.

Renzi će sutra svečano položiti zakletvu i tako postati najmlađi premijer u istoriji Italije, te treći čovjek koji formira vladu Italije od 2008. do danas. Renzi je rođen 1975. godine u Firenci.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije