Iranski nuklearni naučnik prebjegao u Ameriku

Radiosarajevo.ba
Iranski nuklearni naučnik prebjegao u Ameriku
Iranski nuklearni naučnik Šahram Amiri, koji se kao nestao vodi od juna prošle godine, prebjegao je u SAD i američkoj Centralnoj obavještajnoj agenciji (CIA), javili su američki mediji.

Američka televizijska stanica ABC javila je, pozivajući se na neimenovane izvor, da je Amiri prebjegao u okviru dugo pllanirane operacije da izađe iz Irana i da se preseli u SAD.

Portparol CIA nije želio da komentariše medijske izvještaje.

Amiri, koji je univerzitetski istraživač zaposlen u iranskoj agenciji za atonsku energiju (IAEO), nestao je u junu tokom hodočašća u Meki i tri mjeseca prije nego što je Iran objavio da postoji i druga lokacija za obogaćenje uranijuma nedaleko od grada Koma.

U decembru prošle godine, Teheran je optužio Saudijsku Arabiju da je Amirija predala SAD.

srna/radiosarajevo.ba

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije