Imamović: Privreda nema dovoljno pomoći od Razvojne banke FBiH

Radiosarajevo.ba
Imamović: Privreda nema dovoljno pomoći od Razvojne banke FBiH
Predsjednik Udruženja poslodavaca Federacije BiH /FBiH/ Nihad Imamović ocijenio je na današnjoj sjednici Ekonomsko-socijalnog savjeta FBiH da privreda nema dovoljno pomoći od Razvojne banke FBiH.

Imamović je istakao da izvještaj o radu te banke za 2009. godinu odudara od Zakona o Razvojnoj banci FBiH.

"Nećemo front prema Razvojnoj banci FBiH, hoćemo razgovor i da se poštuje misija te banke", rekao je Imamović.

Direktor Udruženja poslodavaca FBiH Mladen Pandurević naglasio je da Razvojna banka FBiH ima suviše konzervativan i restriktivan pristup prema privredi u FBiH, te da se sa predstavnicima Razvojne banke mora razgovarati o sniženju kamata, proceduri obrade kredita i njenom pojednostavljenju, kao i o transparentnosti u radu banke.

Na sjednici je istaknuto da je u narednom periodu potrebno održati tematsku sjednicu Ekonomsko-socijalnog savjeta FBiH o Razvojnoj banci FBiH.

srna

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Najnovije