Policijska akcija MUP-a ZDK: Uhapšene dvije osobe zbog posjeda oružja i droge
Pripadnici Ministarstava unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona su jučer, 4. novembra, izvršili pretres kuće, pomoćnih objekata i putničkog motornog vozila u mjestu Kraševo.
Naime, nakon prikupljenih operativnih saznanja da se osoba B.Dž., može dovesti u vezu sa nezakonitim prometovanjem i posjedovanjem opojnih droga, dana 4. novembra, postupajući po naredbi Općinskog suda u Tešnju, izvršen je pretres kuće, pomoćnih objekata i putničkog motornog vozila koje koristi navedena osoba u mjestu Kraševo.
Prilikom pretresa pronađeno je: praškasta materija 454 grama i biljna materija težine 12 grama koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu, dvije digitalne vage, jedna ručno pravljena puška, dvije ručne bombe i dva pištolja. Pronađena materija i oružje su oduzeti i bit će predmet potrebnih vještačenja. Osoba Dž.B je uhapšena, te je nad njom provedena kriminalistička obrada.
Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski
Istovremeno, na području općine Doboj Jug sprovedena je policijska akcija slijedom operativnih saznanja da se lice M.A., rođeno 1987. godine, iz Doboj Juga, može također dovesti u vezu sa izvršenjem krivičnih djela u vezi sa zloupotrebom opojnih droga. U okviru akcije, a postupajući po naredbi Općinskog suda u Tešnju, izvršen je pretres kuće i pomoćnih objekata koje koristi navedena osoba, koje se nalazi u naseljenom mjestu Mravići.
Izvršenim pretresom pronađeno je: sadržaj praškaste materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu "Speed", težine 57.85 grama, sadržaj biljne materije koja svojim izgledom asocira na opojnu drogu "Marihuana", težine 432 grama, 74 sjemenke koje svojim izgledom asociraju na sjemenke indijske konoplje, 75 komada puščane municije kalibra 7,9 mm i jedan komad protivavionske municije kalibra 12,7 mm.
Pronađena materija i municija su oduzeti i bit će predmet potrebnih vještačenja, a zbog postojanja osnova sumnje da je izvršilo krivična djela. Osoba M.A. je uhapšena i zadržana u prostorijama za zadržavanje gdje je nad istim zavedena kriminalistička obrada.
Sprovedene akcije su potvrda opredjeljenosti Uprave policije Ministarstva unutrašnjih poslova Zeničko-dobojskog kantona na odlučnoj borbi protiv svih vidova zloupotrebe opojnih droga, te jakog i energičnog represivnog odgovora prema svim licima koja se sumnjiče za izvršenje ovih krivičnih djela koja na prvom mjestu ugrožavaju sigurnost i zdravlje mladih ljudih našeg društva.
Zbog svega navedenog Uprava policije će nastaviti neumoljivo na polju borbe protiv zloupotrebe opojnih droga i sve svoje resurse usmjeriti prema licima koja se sumnjiče za izvršenje ovih krivičnih djela.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.