Podignuta optužnica u BiH: Pretukao muškarca i oteo mu novac zbog ljubavnih muka prijatelja

0
Radiosarajevo.ba
Podignuta optužnica u BiH: Pretukao muškarca i oteo mu novac zbog ljubavnih muka prijatelja
Foto: RAS Srbija / Policija / Ilustracija

Dražen M. optužen je za razbojništvo, jer je u bašti prijedorskog kafića pretukao muškarca pa mu oteo novac koji mu je ispao tokom sukoba.

Protiv njega je optužnicu podiglo Okružno javno tužilaštvo u Prijedoru zbog razbojništva koje se desilo 12. maja 2019. godine, oko 17.45.

Tada je optuženi sa prijateljem došao u prijedorski kafić pored magistralnog puta Prijedor - Banja Luka, u namjeri da pronađu muškarca koji je bio u ljubavnoj vezi sa bivšom djevojkom tog prijatelja.

Bagerista doživio nezgodu na radu, preminuo na putu za KUM Sarajevo

Bagerista doživio nezgodu na radu, preminuo na putu za KUM Sarajevo

Oni su sjeli za šank, a osumnjičeni Dražen M. je oštećenog M. B., koji je stajao kod šanka, upitao da li poznaje izvjesnog R. V. i nalazi li se on trenutno u ugostiteljskom objektu.

"Kada mu je oštećeni rekao da poznaje tog čovjeka i da on nije trenutno u lokalu, osumnjičeni ga je uhvatio rukama za odjeću u predjelu grudi, govoreći mu da laže a potom ga je izgurao u baštu i oborio ga na betonsku ploču te ga više puta udario nogama i rukama po glavi i tijelu", navodi se u optužnici.

Kada je oštećeni muškarac vidio na podu svoj novčanik u kome se nalazilo oko 3.000 eura, a koji mu je ispao iz zadnjeg džepa, uzeo ga je, a to je primijetio osumnjičeni Dražen M.

"Više puta ga je udario u predjelu glave govoreći mu više puta: 'Daj mi pare!'. Iz straha da će ga nastaviti udarati, oštećeni je izvadio iz novčanika dvije novčanice po 100 KM te ih dao osumnjičenom, a nakon što je uzeo novac, nastavio ga je šamarati tražeći još novca i govoreći mu više puta 'daj još', pa mu je dao još jednu novčanicu od 100 KM", dodaje se u optužnici.

Optuženi Dražen M. novac je stavio u džep jakne i odgurnuo oštećenog, koji je pao sa stolice na pod.

"Osumnjičeni je otišao u kafić i vičući rekao: 'Zapaliću kafanu i sve ću da vas pobijem', a potom je otišao sa prijateljem", stoji u optužnici.

Povrijeđeni je otišao u Hitnu pomoć Doma zdravlja Prijedor da mu se ukaže medicinska pomoć, odakle je upućen u JZU Bolnica Dr Mladen Stojanović Prijedor zbog zadobijenih povreda, pišu Nezavisne.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije