Objavljeno upozorenje za građane i turiste u Mostaru: "Zatvorite prozore i ne izlazite vani"
Uprava za civilnu zaštito i vatrogasno društvo Hercegovačko-neretvanskog kantona je izdala vanrednu vijest za građane zbog povećane pojave dima na području JP Deponija.
Kako su naveli, u okolini je primjetna velika količina dima, a nadležni organi prate stanje na terenu, te se poduzimaju sve potrebne mjere.
Na gašenju požara aktivno rade vatrogasci i zračne snage.
State Department o izboru novog visokog predstavnika: "SAD su razočarane podjelama u PIC-u"
Također su građanima preporučili da izbjegavaju boravak na otvorenom u slučaju da se nalaze u neposrednoj blizini objekta, te da obavezno drže zatvorene prozore i vrata i da prate oglašavanje nadležnih institucija.
Javnost će biti o svemu obaviještena preko službenih kanala u slučaju da se situacija pogorša.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.