Brčko: Održan seminar o korupciji u BiH

Radiosarajevo.ba
Brčko: Održan seminar o korupciji u BiH
U sklopu kampanje EUPM-a "Korupcija ti uzima sve" u Brčkom je održan dvodnevni seminar kojeg je organizirao Omladinski centar Vermont.

O identificiranju korupcije kao problemu, njenoj definiciji te percepciji govorio je portparol Policije Brčko Distrikta BiH Halid Emkić.

Direktor Trezora Brčko distrikta Mato Lučić prisutne je upoznao s ekonomskim troškovima korupcije u BiH s posebnim osvrtom na Brčko Distrikt te upoznao s Konvencijama usvojenim na razini Savjeta Europe (Konvencija o pranju novca, Građansko-pravna konvencija o korupciji, Kazneno-pravna konvencija).

O mjerama u borbi protiv korupcije govorio je šef Policije Brčko Distrikta BiH Goran Lujić.

Na kraju dvodnevnog seminara predstavljen je rad Foruma građana o sigurnosti u zajednici, čiji je predstavnik održao prezentaciju o dosadašnjim aktivnostima tog Foruma.

fena

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije