Bramerc završava trodnevnu posjetu našoj zemlji

Radiosarajevo.ba
Bramerc završava trodnevnu posjetu našoj zemlji

Glavni tužitelj Haškog tribunala Serž Bramerc danas završava trodnevnu posjetu našoj zemlji. Bramerc je u Tužiteljstvu BiH razgovarao s glavnim tužiteljem Miloradom Barašinom o procesuiranju predmeta ratnih zločina.

Zaključeno je da državno tužiteljstvo od svog osnivanja ima dobru i kontinuiranu suradnju sa Haškim tužiteljstvom jer oba imaju istu misiju i cilj - otkrivanje i procesuiranje počinitelja ratnih zločina.

Glavni haški tužitelj susreo se i s visokim predstavnikom Valentinom Inckom. Istaknuta je potreba da nakon okončanja mandata Haškog suda na nivou BiH postoje snažne, neovisne i sposobne državne pravosudne institucije koje će predmete ratnih zločina rješavati na neovisan i profesionalan način.

Brammertz je posjetio našu zemlju kako bi se pripremio za podnošenje redovnog izvješća Vijeću sigurnosti Ujedinjenih naroda o suradnji s Tribunalom.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije