"Herceg Bosna" i "Vojislav Šešelj" u nazivima stranaka: Udruženja žrtava traže poništenje odluka
/ Komentari (41)
Povratak na članakNAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.
............
Neka pati komu smeta
***
Neka pati komu smeta ka I baš VAM Herceg Bosna smeta __ZJOOOOOO JESI LUUUUUDDD HAHAHAHAAAAAAA JESI BUDALA I PROVALA SJOOOOOOOOOOOOOOOO AJOJJJJ HAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
***
***
***
***
***
Neka pati komu smeta ka I baš VAM Herceg Bosna smeta __JOOOOOJ JESI TI MENI PROVAALAAAAA AJOOOOJ .....A IMAŠ TI ONAJ .....KAKO SE ONO VIČE ......HM.....AHA! ONAJ ENTITET? IMAŠ TI OTO??? AJOOOOOOOOJ JESI BUDALAAAA JOOOOOJ I ŠEGA I PROVAALAAAA AJJJJJJJ OOOOJJJJJJ AAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAA
Da podsjetim Bolesnjake, Dr Seselj nije osudjen u Hagu. Na sudjenju ih je razvalio. Samo pogledajte snimke na YT.
Znaci moze biti stranka luna park blajburg i jasenovac....zanimljivo
Da podsjetim Bolesnjake, Dr Seselj nije osudjen u Hagu. Na sudjenju ih je razvalio. Samo pogledajte snimke na YT. ka Sudija Dinko ***Taj tvoj DrŠešelj osuđen je na 10 (deset) godina robije (a toliko je bio pod istragom što mu je ušlo u kaznu), za nastavak suđenja država Srbija je garantovala da će se nastaviti po njegovom izlijčenju i da će ga isporučiti nazad Hagu ili nastaviti suđenje u Srbiji, što najnormalnije nije učinjeno, pa je danas država Srbija u sporu s Haškim tribunalom. Lažovski skote pogani.
Da podsjetim Bolesnjake, Dr Seselj nije osudjen u Hagu. Na sudjenju ih je razvalio. Samo pogledajte snimke na YT. ka Sudija Dinko Da podsjetim posrbljenu gncd pedo Epstein karp+at+sku imi+gra+ntsku podljudsku ko+pi+lad turskih korena da se jave gospodarima u Istanbulu na klanfanje.....nije lijepo prekidati 500 godisnju tradiciju😂
Da podsjetim Bolesnjake, Dr Seselj nije osudjen u Hagu. Na sudjenju ih je razvalio. Samo pogledajte snimke na YT. ka Sudija Dinko ___Žalbeno vijeće Mehanizma u Hagu ukinulo je oslobođajuću prvostepenu presudu Vojislavu Šešelju i osudilo ga na deset godina zatvora za progon Hrvata u Vojvodini, navodeći da je tu zatvorsku kaznu već odslužio. Šešelj je proglašen krivim za tačke 1, 10 i 11 optužnice, čime je ranija oslobađajuća presuda pretresnog vijeća suda u Hagu djelomično poništena, prema tačkama u kojima se Šešelj tereti za zločine protiv čovječnosti. Šešelj je oslobođen optužbi za udruženi zločinački poduhvat, uz napomenu da jesu bili napadi u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, zbog čega mu je ukinuta oslobađajuća presuda. U februaru 2003. dobrovoljno se predao Haškom tribunalu, u čijem je pritvoru bio gotovo 12 godina, do novembra 2014, kad je privremeno pušten na slobodu zbog liječenja. Čelnik radikala nakon toga se nije ni vraćao u Hag, čak ni zbog izricanja prvostepene presude, koju je dočekao u Beogradu.
Da podsjetim Bolesnjake, Dr Seselj nije osudjen u Hagu. Na sudjenju ih je razvalio. Samo pogledajte snimke na YT. ka Sudija Dinko Bušnjaci ne znaju ni dje su bušni
Znaci moze biti stranka luna park blajburg i jasenovac....zanimljivo ka Boske Bice ako Bog da stranka Potocari LUNA PARK
Ima li išta na što do sada nisu uzjašile politikantski angažirane i plaćene nene?!
***Taj tvoj DrŠešelj osuđen je na 10 (deset) godina robije (a toliko je bio pod istragom što mu je ušlo u kaznu), za nastavak suđenja država Srbija je garantovala da će se nastaviti po njegovom izlijčenju i da će ga isporučiti nazad Hagu ili nastaviti suđenje u Srbiji, što najnormalnije nije učinjeno, pa je danas država Srbija u sporu s Haškim tribunalom. Lažovski skote pogani. ka Alo youtuberu šta si ti gledao? SKOTE POGANI.....Osudjen je SAMO zbog NEPOŠTOVANjA LAŽNOG SUDA i ni zbog čega drugoga ..SKOTE POGANI
***
***
***
***
***
>>>>>>SKOTE POGANI.....Osudjen je SAMO zbog NEPOŠTOVANjA LAŽNOG SUDA i ni zbog čega drugoga ..SKOTE POGANI ka Alo youtubreru STA SI TI GLEDALO????<< ***_Žalbeno vijeće Mehanizma u Hagu ukinulo je oslobođajuću prvostepenu presudu Vojislavu Šešelju i osudilo ga na deset godina zatvora za progon Hrvata u Vojvodini, navodeći da je tu zatvorsku kaznu već odslužio. Šešelj je proglašen krivim za tačke 1, 10 i 11 optužnice, čime je ranija oslobađajuća presuda pretresnog vijeća suda u Hagu djelomično poništena, prema tačkama u kojima se Šešelj tereti za zločine protiv čovječnosti. Šešelj je oslobođen optužbi za udruženi zločinački poduhvat, uz napomenu da jesu bili napadi u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, zbog čega mu je ukinuta oslobađajuća presuda. U februaru 2003. dobrovoljno se predao Haškom tribunalu, u čijem je pritvoru bio gotovo 12 godina, do novembra 2014, kad je privremeno pušten na slobodu zbog liječenja. Čelnik radikala nakon toga se nije ni vraćao u Hag, čak ni zbog izricanja prvostepene presude, koju je dočekao u Beogradu. Biće da je tvoje razumijevanje napisanog teksta nedovoljno razvijeno pa se uslijed toga javljaju poteškoće i mentalni poremećaji. ka Znaš li ti čitati youtuberu???<< ka ****O VAS ODzaa *****E<< ***KOLKO SI TI MENI LUUUUUD I ŠEEEEEEGA I PROVALAAAAA AJOOOOJJJJ HAHAHHAHAHAHAHAHA JESI BUDALA I LUUUUDDDDD AAAAAAAAAAAAAAAAAA HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH
dobrovoljci su 99,9% bili Srbi iz SRJ vodio ih stašaU vjekoslav i njegov žvalavi nosac gajbica!!!ima onaj pogancer americki sto u çacilendu organizuje falange ubica i zlocinaca i prijeti gradjanima Srbije klanjem
Može li se nivoom književnosti Dostojevskog (o)pravdati Selimovićevo bosansko renegatstvo i kriza identiteta i kompleksa!?. (Selimović je 1971.g. dobio “politički nacionalni poklon makar sa "Zelenom trakom oko rukava” zahvaljujući upornosti političkoj i kulturnoj bošnjačkoj i spisateljskoj eliti.). Bio bi veći da je prihvatio ono što su mu drugi bosanski-bošnjački pisci donijeli na tanjiru i ne bi sa svojim “delom” bio dio političkog “plena”. Teško piscima za čije se napisano “delo” otima politika radi dela i radi onoga “šta je pisac šćeo da kaže”. Bošnjaci su se od takve politike odbranili 1992-1995, pa im Meša sada dođe kao bespotrebni nacionalni zbunjujuće-manipulatorski višak. Sa Mešom i bez Meše su na istom. Na istom su i njegov rodni grad u kojem je bio za “komunistička” vremena “nepoželjna persona”, no čini se ne bez razloga.Meša nije “sam i svoj”. Mešu je neko,(opet), politički (za hator bratsva-jedinstva) vratio u vidu kipa u rodni grad ;na Korzo-u da smeta šetačima čiji je historijski identitet historijski oskrnavio i čiji identitet nije priznavao. Šta je Bošnjacima historijski važnije BOŠNJAČKI identitet ili Meša koji je vrlo mali dio bošnjačke-sunitske filozofske misli upakovao zbog krize ličnog, a ne kolektivnog (osporavanog jugoslavenstvom) identiteta izvezao u tuđu seharu kulture!? Vrijeme je najpravedniji sudija. Vlasnik vremena je Svemogući: a čovjek svojih djela u svojoj prolaznosti. Svaki čovjek na gubitku je ako u to ne vjeruje. Meša u to nije vjerovao. U
***
__ZJOOOOOO JESI LUUUUUDDD HAHAHAHAAAAAAA JESI BUDALA I PROVALA SJOOOOOOOOOOOOOOOO AJOJJJJ HAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ka EJOOOOOOJ PROVALEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Ni po babu ni po stričevima,da vidimo sad policijski očevid sudstvo i tužilaštvo kad je javna osoba u pitanju.Drakonsks kazna po novom zakonu i oduzimanje vozačke na duže vrijeme.Otrijeznite se naši dragi političari nije to samo alkohol i gudra se mota
ka Idi se liječi _E JOOOOOJ JESI TI MENI PROVAALAAAAA AJOOOOJ .....A IMAŠ TI ONAJ .....KAKO SE ONO VIČE ......HM.....AHA! ONAJ ENTITET? IMAŠ TI OTO??? AJOOOOOOOOJ JESI BUDALAAAA JOOOOOJ I ŠEGA I PROVAALAAAA AJJJJJJJ OOOOJJJJJJ AAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAA
KAD VI IZBACITE MUSLIMANSKE BRIGADE TAD MOŽEMO PRIČAT ZLOČINAČKA TAKO ZVANA ABIH NAJ VEĆE JE ZLOČINE URADILA
KAD VI IZBACITE MUSLIMANSKE BRIGADE TAD MOŽEMO PRIČAT ZLOČINAČKA TAKO ZVANA ABIH NAJ VEĆE JE ZLOČINE URADILA ka Kiko ____ZJOOOOOO JESI LUUUUUDDD HAHAHAHAAAAAAA JESI BUDALA I PROVALA SJOOOOOOOOOOOOOOOO AJOJJJJ HAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
***
__JOOOOOJ JESI TI MENI PROVAALAAAAA AJOOOOJ .....A IMAŠ TI ONAJ .....KAKO SE ONO VIČE ......HM.....AHA! ONAJ ENTITET? IMAŠ TI OTO??? AJOOOOOOOOJ JESI BUDALAAAA JOOOOOJ I ŠEGA I PROVAALAAAA AJJJJJJJ OOOOJJJJJJ AAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAA ka AAAA HAHAHAHAHA E ŠEEEGEEEEE
>e li se nivoom književnosti Dostojevskog (o)pravdati Selimovićevo bosansko renegatstvo i kriza identiteta i kompleksa!?. (Selimović je 1971.g. dobio “politički nacionalni poklon makar sa "Zelenom trakom oko rukava” zahvaljujući upornosti političkoj i kulturnoj bošnjačkoj i spisateljskoj eliti.). Bio bi veći da je prihvatio ono što su mu drugi bosanski-bošnjački pisci donijeli na tanjiru i ne bi sa svojim “delom” bio dio političkog “plena”. Teško piscima za čije se napisano “delo” otima politika radi dela i radi onoga “šta je pisac šćeo da kaže”. Bošnjaci su se od takve politike odbranili 1992-1995, pa im Meša sada dođe kao bespotrebni nacionalni zbunjujuće-manipulatorski višak. Sa Mešom i bez Meše su na istom. Na istom su i njegov rodni grad u kojem je bio za “komunistička” vremena “nepoželjna persona”, no čini se ne bez razloga.Meša nije “sam i svoj”. Mešu je neko,(opet), politički (za hator bratsva-jedinstva) vratio u vidu kipa u rodni grad ;na Korzo-u da smeta šetačima čiji je historijski identitet historijski oskrnavio i čiji identitet nije priznavao. Šta je Bošnjacima historijski važnije BOŠNJAČKI identitet ili Meša koji je vrlo mali dio bošnjačke-sunitske filozofske misli upakovao zbog krize ličnog, a ne kolektivnog (osporavanog jugoslavenstvom) identiteta izvezao u tuđu seharu kulture!? Vrijeme je najpravedniji sudija. Vlasnik vremena je Svemogući: a čovjek svojih djela u svojoj prolaznosti. Svaki čovjek na gubitku je ako u to ne vjeruje. Meša u to nije vjerovao.<<
@user0145,negdje sam ovo.ranije pročitao.
da je “sam protiv svih”. U tome je vješt: populizam mu je prirodno okruženje, a retorika determinističkog tipa — “nikada”, “zauvijek”, “neće proći” — njegov je zaštitni znak. No ono što je Zahiragić u Zagrebu pokušao prikazati kao hrabrost, zapravo je stara matrica bošnjačkog političkog diskursa – povišen ton umjesto argumenata, prijetnja umjesto dijaloga, emocija umjesto činjenica.Njegova politička karijera obilježena jenapadima na Hrvate, nacionalističkom retorikom i prostačkim ispadima u parlamentu. U Sarajevu ga zovu “prva čakija SDA”, nadimak koji vuče korijen iz incidenta iz srednjoškolskih dana, kada je nožem teško ozlijedio vršnjaka. Po sudskim dokumentima, u školskom zahodu ga je napao, probo nožem kroz butinu, zaprijetio da nikomu ne smije ništa reći i potom ga ‘ostavio da iskrvari’.Njegov predizborni spot u kojem stoji nad mezarom Alije Izetbegovića i govori kako ga “rahmetli Alija vraća na pravi put” postao je predmet ismijavanja, ali i dokaz da gradi kult ličnosti oko SDA‑a političke dinastije.
***
Zanimljivo je da je samo nekoliko tjedana prije gostovanja u Zagrebu ironično govori o uspostavi Trećeg entiteta, odnosno “megakantona”: “Evo moja ponuda o čemu možemo razgovarati. Ne može Mostar, ne može Stolac, ne može Čapljina, srednju Bosnu zaboravi, dio Livanjskog kantona zaboravi, pa evo razgovarat ćemo, pregovarat ćemo kako da napravimo taj megakanton, nemoj da ga zovemo treći entitet.Dakle, to je nerealno i svaka promjena koja bi se događala po tom pitanju etničkih granica bi bila na štetu Hrvata, a u korist Bošnjaka i baš zbog toga to neće dobiti podršku nigdje u svijetu’, rekao je, na pitanje o Neumu dodao: “Ne može ni Neum, tu imamo vikendice.” Zašto je Zahiragić važan? Ne zato što ima političku težinu, nego zato što je simptom radikalizacije dijela bošnjačke politike, nedostatka vizije, predizborne nervoze i potrebe da se Hrvati koriste kao unutarnji neprijatelj. On šefu stranke Bakiru Izetbegoviću služi slično kako je Vojislav Šešelj nekad služio Slobodanu Miloševiću ili danas Aleksandru Vučiću.
Postoji “ Družba Pere Kvržice”?!? Čija je to stranka????🙄😂