Trivić proziva Dodika: "Priznao je da nije predsjednik, ali i dalje troši 77 miliona KM iz budžeta"

4
Radiosarajevo.ba
Trivić proziva Dodika: "Priznao je da nije predsjednik, ali i dalje troši 77 miliona KM iz budžeta"
Foto: A. K. / Radiosarajevo.ba / Press opozicije iz RS-a u Sarajevu

"Nakon Dodikovog vlastitog priznanja i prihvatanja da nije više predsjednik RS, ostaje nejasno pitanje sa još nejasnijim odgovorom i glasnim ćutanjem institucija o tome ko troši novac namijenjen kabinetu Predsjednika RS", navela je Jelena Trivić, predsjednica Narodnog fronta.

Podsjetila je da radi se o godišnjem iznosu od 77 miliona KM, što je najveći budžet jednog predsjednika u regionu.

"Napominjem još jednom da trošenje novca iz javnih izvora sredstava podrazumijeva određene prethodne formalno-pravne radnje, pa ako novac troši Dodik, postavlja se pitanje ko mu je to omogućio", upitala je Trivićeva. 

SDA zahtijeva hitne promjene Izbornog zakona radi zaštite od manipulacija

SDA zahtijeva hitne promjene Izbornog zakona radi zaštite od manipulacija

Ističe da je Dodik nažalost navikao javnost da imovinu i resurse RS i njenog naroda smatra svojim ličnim blagom i prema tom pitanju ophodio se tako unazad 20 godina, ali da smatra da je potpuno neprihvatljivo da sve druge institucije u ovoj zemlji prihvataju kao normalno njegovo takvo ponašanje.

"Dodik je sam priznao presudu, SNSD je odlučio da ide na prijevremene izbore, Dodik više ne govori da je predsjednik RS, a novac građana RS i dalje troši kao da jeste", navela je Trivićeva, te na kraju pozvala sve nadležne institucije da ovakvo uzurpiranje institucije predsjednika RS onemoguće i na odgovarajući način sankcionišu, piše BN.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (4)

/ Povezano

/ Najnovije