SDP: Dodik je kapitulirao, pozivamo sve da se okupimo oko dobrih stvari za BiH

10
Radiosarajevo.ba
SDP: Dodik je kapitulirao, pozivamo sve da se okupimo oko dobrih stvari za BiH
Foto: A. K. / Radiosarajevo.ba / Nermin Nikšić, Vojin Mijatović

Današnja sjednica Narodne skupštine RS predstavlja historijski događaj kapitulacije Milorada Dodika i secesionističke, proruske politike. Država Bosna i Hercegovina i njene institucije su dobile još jednu važnu bitku pokazavši da niko nije ni važniji ni jači od države, saopćeno je danas, 18. oktobra, iz Socijaldemokratske partije BiH.

Najavljivali smo ovakav ishod, dodali su, i kada mnogi u njega nisu vjerovali.

"Na vrijeme smo i Dodiku, kada nas je zvao da razgovaramo o poštivanju državnih institucija, jasno poručili da jedini sa kojima on treba da razgovara su ljudi u Tužilaštvu i Sudu BiH i to na temu priznanja krivice. Tada su to neki nazivali neosnovanim populizmom koji će se završiti Dodikovim ostankom na funkciji. Ti isti će i danas objašnjavati da sve ovo nije toliko važno.

Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski

Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski

Mi u SDP-u smo, zajedno sa drugima, strpljivo i uporno radili i u Bosni i Hercegovni i na međunarodnoj sceni. Činili smo to dok su oni čija su usta puna Bosne i Hercegovine i 'patriotizma' u (ne)znanju pomagali Dodiku šireći defetizam i priželjkujući njegov ostanak na funkciji. To bi im valjda poslužilo kao navodni dokaz nesposobnosti svih onih koji su, za razliku od njih, imali hrabrosti krenuti u uklanjanje Dodika sa javnih funkcija.

Danas, kada je jasno u kojem smjeru ide ovaj proces i da je proruski secesionizam doživio žestoki poraz, pozivamo sve da se okupimo oko dobrih stvari za ljude ove države. Vrijeme je da sujete ostanu po strani i da radimo zajedno na promjenama koje građani očekuju od političara. Stav SDP-a je da u ovoj situaciji niko dobronamjeran prema državi i građanima nema pravo Dodiku bacati pojas za spasavanje omogućavajući da SNSD dobije glavnog pregovarača sa EU ili na bilo koji drugi način. Ostajemo predani politici koja će stvari nazivati pravim imenom i istim očima posmatrati sve one koji napadaju državu i njene institucije, kao i one koji im u tome (ne)svjesno pomažu iz politikantskih razloga", saopćeno je iz ove stranke.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (10)

/ Povezano

/ Najnovije