Prvi mart je neradni dan u FBiH, obilježava se u subotu

4
Radiosarajevo.ba
Prvi mart je neradni dan u FBiH, obilježava se u subotu
Foto: A.K./Radiosarajevo.ba / Ukrašen grad, Dan nezavisnosti BiH

Iz Federalnog ministarstva rada i socijalne politike saopćeno je da će se, u skladu sa Zakonom o proglašenju 1. marta Danom nezavisnosti Bosne i Hercegovine, ovaj praznik obilježiti u subotu, 1. marta.

Na taj dan državni organi, preduzeća i druga pravna lica neće raditi.

Kako ističu iz Ministarstva, državni praznici se ne prenose, već se obilježavaju na datum na koji i padaju, pa tako ni ove godine neće biti pomjeranja neradnog dana.

Građani, oprez: Uklanjaju se ledenice u najprometnijoj ulici u Sarajevu

Građani, oprez: Uklanjaju se ledenice u najprometnijoj ulici u Sarajevu

Pozvali su sve pravne subjekte da poštuju pravo građana na slobodan dan povodom obilježavanja Dana nezavisnosti.

Za radnike koji budu radili na ovaj dan, zbog prirode posla i rasporeda radnog vremena, poslodavci su dužni obračunati uvećanje plaće, u skladu sa članom 76. Zakona o radu, saopšteno je iz Ministarstva rada i socijalne politike.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (4)

/ Povezano

/ Najnovije