Potresna ilustracija Midhata Kapetanovića: "Toliko od mene, ne mogu više"
Nakon masakra u Cetinju u kojem je ubijeno 12 ljudi, a ubica Aco Martinović izvršio samoubistvo 1. januara 2025. godine, sarajevski umjetnik Midhat Kapetanović je napravio potresan vizual koji podsjeća na manjkavosti sistema.
Kako je napisao na svom Instagram profilu: "PRETHODNO. POZNATI. POLICIJI.
Ne mogu zamisliti uvredljivije riječi od te tri. Vrijeđaju dostojanstvo, inteligenciju i logiku gore nego bilo koja psovka ili kletva.
Vehid Šehić: Izborni procesi su kontaminirani, nije čudno što građani više ne vjeruju
Ne mogu više uzimati zdravo za gotovo da neki silovatelji MORAJU silovati, ubice MORAJU ubijati, političari MORAJU lagati, lopovi MORAJU krasti i da postoji stvar kao što su 'olakšavajuće okolnosti' i 'dobro ponašanje' koje dozvoljavaju takvim likovima da hodaju među nama nekažnjeno. Za njih su policijske lisice ordenje i ponos.
Ako dobrovoljno istupiš iz ljudskog roda i deklarišeš se kao monstrum, onda naša pravila više ne vrijede za tebe. Ljudska prava su za LJUDE. Toliko od mene, ne mogu više.
2025. godino, nabijem te u guzicu."
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.