Ni studente u BiH nije zaobišlo poskupljenje: Porasle cijene smještaja u domovima

0
Radiosarajevo.ba
Ni studente u BiH nije zaobišlo poskupljenje: Porasle cijene smještaja u domovima
Foto: SC Nikola Tesla / Studentski centar "Nikola Tesla"

U jeku poskupljenja koja imamo iz dana u dan, ona nisu zaobišla ni studente u Studentskom centru "Nikola Tesla" u Banjoj Luci, jer je došlo do rasta cijene recepcijskog smještaja.

Tako je prema novom cjenovniku cijena trokrevetne sobe u paviljonu jedan i dva viša za pet KM, a u paviljonu četiri za 10 KM, te su se na taj način izjednačile cijene dvokrevetne i trokrevetne sobe.

Naime, nedavno je objavljen konkurs za recepcijski smještaj studenata tokom ljeta, ali su studenti doživjeli neprijatno iznenađenje kada su vidjeli da su cijene više nego prethodne godine.

Anketa | Pitali smo građane Sarajeva gdje će dočekati Novu godinu: Od kućne atmosfere do putovanja

Anketa | Pitali smo građane Sarajeva gdje će dočekati Novu godinu: Od kućne atmosfere do putovanja

Kako su za "Nezavisne novine" potvrdili iz Studentskog centra "Nikola Tesla", do poskupljenja recepcijskog smještaja je došlo zbog usklađivanja sa tržišnim cijenama.

Forto: Svi studenti koji upišu IT smjer imat će besplatan studij

Forto: Svi studenti koji upišu IT smjer imat će besplatan studij

"U paviljonu četiri je došlo do poskupljenja trokrevetne sobe u iznosu od 10 KM, tu se sada izjednačila cijena dvokrevetne i trokrevetne sobe", navode iz ovog centra.

Kako su dodali, više cijene smještaja su i u ostalim paviljonima, odnosno u paviljonu jedan i dva, a u paviljonu tri neće biti mogućnosti za recepcijski smještaj jer uskoro kreće renoviranje.

"Što se tiče porasta cijena recepcijskog smještaja u paviljonu jedan i dva, tu je došlo do poskupljenja trokrevetne sobe te se tako izjednačila cijena dvokrevetne i trokrevetne, koja sada iznosi 35 KM, a prethodno je trokrevetna bila 30 KM", navode iz Studentskog centra.

Prema njihovim riječima, Upravni odbor u kojem se nalaze dva predstavnika studenata nisu imala ništa protiv povećanja cijena smještaja.

"Predstavnici studenata su se složili s ovim simboličnim poskupljenjem", navode iz Studentskog centra, dodajući da ovo nije veliko poskupljenje i da to korisnici doma u većoj mjeri neće ni osjetiti.

Buduća mladenka pokrenula raspravu: Želi gostima naplaćivati pića, a ovo je razlog

Buduća mladenka pokrenula raspravu: Želi gostima naplaćivati pića, a ovo je razlog

Studenti su veoma nezadovoljni i nije im jasno zašto se sad izjednačila cijena trokrevetne i dvokrevetne sobe.

"Ako su sada cijene iste, onda je bolje biti u dvokrevetnoj sobi nego istu sobu dijeliti sa još dvoje ljudi", kažu studenti.

Kako su dodali, već su sada zabrinuti šta će se dešavati u oktobru kada krene nova akademska godina te pretpostavljaju da bi i tada moglo biti poskupljenja.

"Mislimo da bi cijena smještaja od oktobra mogla biti još viša jer kad se renovira paviljon tri onda će i tu doći do novih cijena", navode studenti.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije