Mirna Avdibegović: Presuda Fikretu Hodžiću je očekivana, pravo je u suštini matematika'
/ Komentari (9)
Povratak na članakNAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.
u suštini matematika, kaže advokatica. Ma da, svi su jednaki, ali postoje JEDNAKIJI od drugih. Jednakiji uzimaju stoput više, a plaćaju stoput manje. Pravo i pravda ne stanuju ovdje!
BiH nije pravna drzava !!! ni prava ni pravde ovdje nema !
Koji donosi milione, samo u BiH. Korupcija je čudo, ko ima da plati taj je nevin. Fadila su utopili a svi ostali ništa nisu krivi, nevjerojatno! Odoh da povraćam.
Registrirala sam salin manikure ali ću da uvozim vojnu opremu, više se isplati. Fikreta ću angažirati za savjetnika. Izgleda da će dobiti i nagradu za privrednika godine. I da, u BiH pravo jeste matematika; ovisi o nulama u koverti.
Bilo koji kriminalac može biti proglašen nevinim. Koliko god ukradete ili pronevjerite, koga god ubijete ili zgazite, koliko god užasa i zla nanesete, koliko god zlostavljate i maltretirate, koliko god imate na računu bez pokrića, kolika god ste izdajica i nitkov... Sve prolazi. Da li poslije ovoga neko još vjeruje da će Izetbegovići za išta odgovarati, Dodik i njegovi, Čović i slični..? Vjerujte, zemlja smo četvrtog a ne trećeg svijeta i dok je ovako, nema nam pomoći.
Pravo nije egzaktna nauka kao fizika, hemija , matematika ...i slicno . To je prije svega norma a zatim drustvena nauka, vrlo rastegljiva i vrlo upitna i definitivno spada u sferu ciste filozofiije . Pravo je po svojoj krutoj definiciji jedan od stubova suvereniteta nad određenom teritorijom. Ovaj suverenitet ima svoj izvor, u moralu prije svega . Dakle rijec je o etičkoj pojavi . Zatim on svoj ishod ima u sili . u policiji npr. ako te izda savjest sjeti se da te ceka pendrek i robija. Pravo je vještina dobrote i jednakosti. "Pravo" je više prisutno u teoriji i filozofiji nego u običnom životu. svi mi znamo sta je pravo. Definisati ga moze svako na svoj nacin kao sto vidimo na primjeru ove mlade djevojke koja za novac govori sta njoj odgovara. Ako je neko oslobodjen krivice to ne znaci da je nevin. i obrnuto . ako je neko osudjen to ne znaci da je kriv.
Kujo advokatska da tebe i fikreta hoce zaklat pobjego je sa klanja pa sad krade izbjeglica srebrenicka
Ma zaprijetio S ako ne bude osloboden da ce sve propjevat,pametan
Hmm, pravo i pravda nisu isto! Fiki je oslobođen ali zbog procesne greške, a ne što nije KRIV. KRIV je nema sumlje ali je tužilac usro´ stvar. Fikret se provukao kroz iglene uši. Sada će Fikret tužiti BiH i dobiti odštetu za ležanje.