Ministarstvo okoliša i turizma FBiH: "Pratimo razvoj situacije oko požara na deponiji Uborak"
Federalno ministarstvo okoliša i turizma je, povodom požara na deponiji Uborak kod Mostara, odmah zatražilo pojačan inspekcijski nadzor i kontinuirano praćenje stanja na terenu kako bi se utvrdile eventualne posljedice po okoliš i zdravlje stanovništva.
Federalna ministrica okoliša i turizma Nasiha Pozder u stalnom je kontaktu s nadležnim institucijama i službama koje učestvuju u gašenju požara i saniranju posljedica ovog incidenta.
Iz Ministarstva navode da se radi o ozbiljnom požaru prema prvim informacijama, te se nadaju da neće prouzrokovati ozbiljne posljedice.
Ko je Andy Burnham, čovjek koji bi mogao postati novi premijer Velike Britanije?
"Ministarstvo će nastaviti pratiti razvoj situacije i o svim relevantnim informacijama pravovremeno obavještavati javnost.
Istovremeno očekujemo da nadležni subjekti bez daljnjeg odlaganja provedu obaveze koje su godinama zanemarivane, kako bi se spriječili novi incidenti i konačno započeo proces trajnog rješavanja problema deponije Uborak", saopćeno je iz Federalnog ministarstva okoliša i turizma.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.