Kralj Charles III građanima Bosne i Hercegovine čestitao Dan državnosti

1
Radiosarajevo.ba
Kralj Charles III građanima Bosne i Hercegovine čestitao Dan državnosti
Foto: EPA-EFE / Charles III

Britanski kralj Charles III čestitao je građanima Bosne i Hercegovine Dan državnosti.

Njegovu poruku prenio je ambasador Ujedinjenog Kraljevstva u Bosni i Hercegovini Julian Reilly.

"Sretan Dan državnosti Bosne i Hercegovine! Njegovo veličanstvo Kralj Charles III uputio je čestitku građanima Bosne i Hercegovine u povodu Dana državnosti", napisao je Reilly uz čestitku kralja.

Preminuo kontroverzni FIlip Mihalić koji je optužen za krivotvorenje testova na koronavirus

Preminuo kontroverzni FIlip Mihalić koji je optužen za krivotvorenje testova na koronavirus

"Ni velikosrpska, ni velikohrvatska, a ni begovat, ona će biti svoja – BiH!"

"Ni velikosrpska, ni velikohrvatska, a ni begovat, ona će biti svoja – BiH!"

"Povodom Dana državnosti, želim čestitati Vašim ekselencijama i uputiti dobre želje građanima Bosne i Hercegovine. Dok zajedno savladavamo globalne izazove, odlučno i hrabro, možemo gledati u bolja vremena u budućnosti", navedeno je u čestitci britanskog kralja.

Podsjetimo, Bosna i Hercegovina danas slavi Dan državnosti, datum kada je prije 79 godina održano Prvo zasjedanje ZAVNOBiH-a u Mrkonjić Gradu na kojem su donesene odluke o obnovi državnosti Bosne i Hercegovine.

Prvo zasjedanje ZAVNOBiH-a počelo je u Mrkonjić-Gradu 25. novembra 1943. godine u 19 sati. Završeno je iste noći (26. novembra) u 4 sata ujutro.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (1)

/ Povezano

/ Najnovije