Iz DF-a reagiraju: "Trojka je svojim političkim djelovanjem omogućila bahaćenje Čoviću"

8
Radiosarajevo.ba
Iz DF-a reagiraju: "Trojka je svojim političkim djelovanjem omogućila bahaćenje Čoviću"
Foto: DF / Mahir Mešalić

Povodom izjave predsjednika HDZ-a BiH Dragana Čovića koji je poručio da ne priznaje odluke Suda BiH i Ustavnog suda BiH, te da će odmah pokrenuti smjenu CIK-a, šta god Ustavni sud govorio, reagovao je šef Kluba DF-a u Parlamentu FBiH Mahir Mešalić.

"Trojka je svojim političkim djelovanjem omogućila bahaćenje Čoviću. On sada ohrabren prijeti da će imenovanja u državne institucije vršiti mimo onoga što kaže Ustavni sud", kazao je Mešalić.

"Čović očito želi sa Dodikom ostvariti većinu i punu kontrolu CIK-a, kao i svih drugih državnih agencija i institucija, kako bi došao u mogućnost da blokira izbore, i ispostavlja zahtjeve za pravilima kakva njemu", rekao je Mešalić.

Rafael Nadal poslao snažnu poruku Novaku Đokoviću nakon finala

Rafael Nadal poslao snažnu poruku Novaku Đokoviću nakon finala

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (8)

/ Povezano

/ Najnovije