I Rusi se zezaju na račun sukoba između Trumpa i Muska: "Dečki, nemojte se svađati!"
Sukob između američkog predsjednika Donalda Trumpa i njegovog dojučerašnjeg najboljeg prijatelja Elona Muska puni stupce svjetskih medija, te odjekuje društvenim mrežama.
Zezanciji na račun svađe ove dvojice priključili su se čak i Rusi. Dmitrij Medvedev, bivši ruski predsjednik i premijer, a danas zamjenik predsjednika ruskog Vijeća sigurnosti, komentirao je sukob riječima:
"Spremni smo pomoći u sklapanju mirovnog sporazuma između Donalda i Elona uz razumnu naknadu, a prihvatimo i dionice Starlinka kao platu. Nemojte se svađati, dečki 😱", napisao je Medvedev na društvenoj mreži X, čiji je vlasnik, inače, Elon Musk.
Otvoren Diplomatski zimski bazar u Sarajevu: Humanost, tradicija i svjetske kulture na jednom mjestu
Prije samo nekoliko dana, Trump je tokom formalnog oproštaja iz Ovalnog ureda obasuo Muska pohvalama, nazivajući ga "jednim od najvećih poslovnih lidera i inovatora koje je svijet ikada stvorio".
Musk se, zauzvrat, obavezao da će ostati prijatelj predsjednika dok se povlači sa svoje vladine funkcije. No, mir nije trajao drugo, a svađu su pokrenuli stavovi oko kongresnog budžetskog zakona. Za Trumpa, to je "veliki, lijepi zakon", a za Muska "nešto katastrofalno".
Čarke traju već danima, a sve je eskaliralo sinoć kad je Musk optužio Trumpa da je spomenut u dosijeima Jeffreyja Epsteina, seksualnog predatora koji je počinio samoubistvo u zatvoru: "Vrijeme je da se baci zaista velika bomba: Donald Trump je u Epsteinovim dosijeima. To je pravi razlog zašto nisu objavljeni. Ugodan dan, DJT!", napisao je Musk na X-u.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.