Energoinvest i Olimpijski komitet BiH potpisali Memorandum o saradnji za podršku mladim sportistima

2
Radiosarajevo.ba
Energoinvest i Olimpijski komitet BiH potpisali Memorandum o saradnji za podršku mladim sportistima
Foto: Energoinvest / Potpisan Memorandum sa OKBiH

Olimpijski komitet BiH i kompanija Energoinvest potpisali su danas, 3. februara, Memorandum o razumijevanju kojim se definišu aktivnosti usmjerene na jačanje sportskog sistema u BiH, s posebnim fokusom na podršku olimpijcima, vrhunskim sportistima i mladim talentima.

Ova saradnja za cilj ima pružanje sveobuhvatne podrške talentovanim sportistima širom naše zemlje. Ovo je važan korak ka unapređenju sportskih dostignuća i stvaranju boljih uslova za razvoj mladih talenata koji će predstavljati našu zemlju na svjetskim sportskim arenama.

Kao kompanija, uvjereni smo dolimpijskia ulaganje u mlade sportiste i njihov potencijal ima dugoročan značaj za našu društvenu odgovornost i budućnost sporta. Vjerujemo da će ova saradnja doprinijeti, ne samo usponu sportista, već i jačanju zajedništva u našem društvu.

Milionska šteta, prazna obećanja i pustoš: Šta (ni)je urađeno za Donju Jablanicu?

Milionska šteta, prazna obećanja i pustoš: Šta (ni)je urađeno za Donju Jablanicu?

"Kompanija Energoinvest je imala značajnu ulogu u organizaciji i infrastrukturnom dijelu Zimskih olimpijskih igara 1984. godine u Sarajevu, od tada je naša veza neraskidiva. S druge strane, Energoinvest je prepoznatljiv bh. brend za koji volim reći da je mnogo više od same kompanije, izuzetno je posvećen društvenoj odgovornosti, razvoju mladih talenata u oblasti sporta i kulture, te stvaranju boljih uslova za njihov napredak.

Energoinvest je sinonim za povjerenje, kvalitet i stabilnost, ne samo u energetskoj i infrastrukturnoj oblasti, već i u podršci ovakvim inicijativama, što nas diverzificira od svih kompanija u ovom segmentu i čini apsolutnim liderom pozitivnih promjena, što se na kraju od nas i očekuje", naglasio je Ustamujić.

Ovo partnerstvo još je jedan korak ka unapređenju sporta u BiH, a saradnja s privrednim sektorom pokazuje koliko je važno zajednički ulagati u buduće sportske uspjehe.

"Pred nama su Zimske olimpijske igre Milano–Cortina 2026, a ubrzo nakon toga i Ljetne olimpijske igre Los Angeles 2028. Ovim memorandumom renomirana kompanija Energoinvest i Olimpijski komitet BiH žele poslati snažnu poruku da zajedničkim djelovanjem uspješnih bh. kompanija, OK BiH i nadležnih sportskih institucija na svim nivoima možemo osigurati vrhunskim sportistima adekvatne uslove i stvoriti ambijent u kojem će kontinuirano ostvarivati izvanredne rezultate", izjavio je akademik Izet Rađo, predsjednik OK BiH.

Posvećena društvenoj odgovornosti, posvećena rastu i razvijanju mladih talenata u oblastima kulture i sporta, kompanija Energoinvest želi doprinijeti stvaranju boljih uslova za njihov rast i pružiti im priliku da pokažu svoj potencijal.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (2)

/ Povezano

/ Najnovije