Bosanac izračunao: Proizvodnja jednog hljeba košta samo 0,37 feninga, a prodaje se za 2 KM
/ Komentari (19)
Povratak na članakNAPOMENA: Komentari su isključivo lični stavovi autora. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i pisanja komentara koji podstiču na mržnju. Strogo zabranjen bilo kakav govor mržnje na portalu radiosarajevo.ba, zbog kojeg možete biti krivično procesuirani. Radiosarajevo.ba ima pravo i obavezu da na zahtjev zvaničnih organa dostavi podatke o korisniku čiji komentari sadrže govor mržnje, kao i da korisniku trajno blokira pristup. Obaviještavamo vas da svaki čitatelj dobrovoljno pristupa čitanju i kreiranju komentara i prihvata mogućnost da neki komentari mogu sadržavati narativ koji je u suprotnosti sa vjerskim, nacionalnim, moralnim i drugim načelima. Radiosarajevo.ba ima pravo da obriše sporne ili prijavljene komentare bez najave i objašnjenja. Radiosarajevo.ba koristi automatski sistem prepoznavanja i uklanjanja govora mržnje i drugih neprimjerenih sadržaja u komentarima.
Nikad ovi kriminalci nisu imali veču zaradu. Nemojte kupovati,kuvajte sebi peciva,to što oni prave je živi otrov i smeče,truju vas aditivima i još im plačate to petorostruko od cijene.Radio sam u pekari 10 godina i znam to,poslusajte me i kuvajte doma pecivato nije mudro slovo.
Najbolji biznis je pekara, ne izdaju račune, ne kontroliše niko šta stavljaju u proizvode ni kilažu ni gramažu ni aditive, radnici rade danju i noću, a oni samo sabiraju i opet im malo. Sad će somuni, ispod 1.5-2 KM neće ga biti ili će ga orepoloviti pa po 1KM valjati. Njih prve treba bojkotovati. Imam brašno, hljeb se kuha, ne ulazim tamo
su u vlasti sda maffijaša , male pekarre su također gulikože a još ni račune ne izdaju . radničke plate su ispod minimuma
Bosanac i mstematika ne idu u istu rečenicu. Struju računa u minutama. Stavio samo cijene sirovina. Gdje je tu plata pekara, cijena njegove satnice ili dnevnice, gdje je tu cijena poslovnog prostora, anortizacije pekarske opreme. Najlakše se praviti pametan i računati koliko neko drugi zaradi. Niko tom pametnom Bosancu ne brani da pravi kod kuće hljeb za 0.37KM
Treba bojkotovati i ne kupovati kupovati brasno i praviti hljeb kuci
Bosanac i mstematika ne idu u istu rečenicu. Struju računa u minutama. Stavio samo cijene sirovina. Gdje je tu plata pekara, cijena njegove satnice ili dnevnice, gdje je tu cijena poslovnog prostora, anortizacije pekarske opreme. Najlakše se praviti pametan i računati koliko neko drugi zaradi. Niko tom pametnom Bosancu ne brani da pravi kod kuće hljeb za 0.37KM ka Nikad Velepekara ne pravi jedan po jedan hljeb nego odjednom na desetine hiljada i sve se radi masinski a ne rucno. To je zarada kao da sami stampaju novac. Ovakav hljeb od 400 grama i da je jedna opet se proizvodacu isplati.
ni kupiovati moze se praviti domaci a zbog rentabilnosti peci 3 ili6 odjednom i ostaviti u zamrzivac, kad ga podgrijete imate svjez hljeb svaki dan
Realno ,moze se bez hl**** i pekarskih proizvoda ,cijene su visoke jer ovdje narod ne moze nista da pojede bez hl**** ,a u sustini nista zdravo niti dobro bar u kupovnim ,ko ne moze bez hl**** moze ga napraviti,ovdje cijene idu na gore proizvodima koji se najvise konzumiraju ,toliko smo sami sebi dobri prijatelji
Nek otvori pe**** i prodaje hljeb po jednu marhu i nek postane milioner. Ovaj koda je kod njive i vojina zavrsio skolu.
***
Bosanac i mstematika ne idu u istu rečenicu. Struju računa u minutama. Stavio samo cijene sirovina. Gdje je tu plata pekara, cijena njegove satnice ili dnevnice, gdje je tu cijena poslovnog prostora, anortizacije pekarske opreme. Najlakše se praviti pametan i računati koliko neko drugi zaradi. Niko tom pametnom Bosancu ne brani da pravi kod kuće hljeb za 0.37KM ka Nikad To polupismeni neznaju🤣😂
To polupismeni neznaju🤣😂 ka ANNA Ne znaju se pise odvojeno,polupismeni...
Nije u redu ovako nesto objavljivati. Hljeb se ne mijesi sam, osim brasna potrebne su i druge sitovine, placaju se rezije, tu su plate radnika, doprinosi, porezi, rentanje, razni drugi tekuci troskovi, dostava, a potrebno je otplatiti i pocetna ili redovna ulaganja. I niko ne drzi pe**** da bi od toga imao 0 km, vec da od toga zivi.
Bosanac i mstematika ne idu u istu rečenicu. Struju računa u minutama. Stavio samo cijene sirovina. Gdje je tu plata pekara, cijena njegove satnice ili dnevnice, gdje je tu cijena poslovnog prostora, anortizacije pekarske opreme. Najlakše se praviti pametan i računati koliko neko drugi zaradi. Niko tom pametnom Bosancu ne brani da pravi kod kuće hljeb za 0.37KM ka Nikad ne brini, inat je u Bosni izumljen
To polupismeni neznaju🤣😂 ka ANNA pise - ne znaju
Nije u redu ovako nesto objavljivati. Hljeb se ne mijesi sam, osim brasna potrebne su i druge sitovine, placaju se rezije, tu su plate radnika, doprinosi, porezi, rentanje, razni drugi tekuci troskovi, dostava, a potrebno je otplatiti i pocetna ili redovna ulaganja. I niko ne drzi pe**** da bi od toga imao 0 km, vec da od toga zivi. ka Nim nista il vrlo malo pekari plačaju,znam kako to hoda radio sam u pekarama,pekari su veči muljatiri od ovih što drže kafane i kafiče,svi redom muljate i kradete državu i radnika.
>>Velepekara ne pravi jedan po jedan hljeb nego odjednom na desetine hiljada i sve se radi masinski a ne rucno. To je zarada kao da sami ⁴ stampaju novac. Ovakav hljeb od 400 grama i da je jedna opet se proizvodacu isplati. ka Pekar<< Da se bas nisi susreo sa ekonomijom niti imao neko proizvodno preduzeće. Ako već spominješ velepe****, znas li koliki su njihovi troškovi struje i ostalih energenata, znaš li koliko imaju zaposlenih, šta misliš koliko koštaju mašine i vozni park kamiona koji imaju. Ko god misli da su pekari milioner može ili da kod kuće pravi hljeb za 0.37KM ili da sam otvori pe**** i postane milioner. Ovo je kao kad Vlada kaže da su privatnici milioner i da se vozaju u džipovima a oni nikad nisu marke zaradili mimo budžeta i isto tako se vozaju u džipovima koji su kupljeni od državnih para
PAPCI POLUPISMENI BALKANSKI ZAJEDNO SA NOVINAROM! PISE GLUPOSTI! U USA CIJENA PO JEDENOM HLJEBU JE :The production cost of a single piece of bread, depending on the type of bread and the quality of ingredients, can range from around $0.50 to $1.50
Ne znaju se pise odvojeno,polupismeni... ka lektor kolektor "Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt"AL