Pijana sjela za volan: Osiguranje odbilo isplatu štete na vozilu koje je slupala Anja Ljubojević

5
Radiosarajevo.ba
Pijana sjela za volan: Osiguranje odbilo isplatu štete na vozilu koje je slupala Anja Ljubojević
Foto: RTRS / Anja Ljubojević u bolnici

Osiguravajuća kuća odbila je da isplati štetu na vozilu koje je slupala Anja Ljubojević, tadašnja potpredsjednica Narodne skupštine RS, saznaju "Nezavisne novine".

Ljubojevićeva je, podsjetimo, u subotu, 6. juna 2026. godine, oko četiri sata ujutro, pri povratku sa proslave slupala službeni Audi, koji je bio kasko osiguran.

Sve je, međutim, ukazivalo da od odštete neće biti ništa, a sada je to i zvanično potvrđeno.

Manijaci se konačno oglasili o situaciji u Želji: "Ne preostaje nam ništa drugo..."

Manijaci se konačno oglasili o situaciji u Želji: "Ne preostaje nam ništa drugo..."

"Kako su službena vozila Narodne skupštine predmet kasko osiguranja, odštetni zahtjev je upućen prema osiguravaču, ali je odbijen. Razlog odbijanja su važeća pravila koja su sastavni dio kasko polise, a prema kojima osiguranik gubi prava iz osiguranja ako se analizom krvi ili drugom metodom mjerenja količine alkohola u organizmu utvrdi da udio alkohola u krvi iznosi više od dozvoljene količine propisane važećim Zakonom", rečeno je za iz Narodne skupštine RS.

Kako dalje navode Nezavisne novine, vozilo je trenutno predmet procjene ovlaštenog vještaka koji treba utvrditi njegovu vrijednost prije saobraćajne nesreće. Budući da osiguravajuća kuća neće snositi troškove, šteta bi, prema informacijama iz Narodne skupštine RS, trebala pasti na teret osobe koja je prouzrokovala nesreću, a sredstva će biti uplaćena u budžet RS.

Oglasila se potpredsjednica NSRS nakon teške nesreće: "Bila sam na fešti, popila par pića"

Oglasila se potpredsjednica NSRS nakon teške nesreće: "Bila sam na fešti, popila par pića"

Protiv Ljubojevićeve je u međuvremenu pokrenut prekršajni postupak zbog sumnje na obijesnu vožnju prema odredbama Zakona o osnovama bezbjednosti saobraćaja na putevima u BiH. Iz Osnovnog suda u Banjoj Luci ranije su potvrdili da je zaprimljen zahtjev za pokretanje postupka, ali nisu iznosili detalje nalaza vještačenja krvi i urina, navodeći da će oni biti razmatrani tokom sudskog postupka.

Ukoliko bude proglašena odgovornom za prekršaj kojim je izazvana saobraćajna nesreća, zakon predviđa novčanu kaznu od 3.000 do 5.000 KM, zabranu upravljanja motornim vozilom u trajanju od devet mjeseci te četiri kaznena boda.

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (5)

/ Povezano

/ Najnovije