Biše radnice zeničkog "Borca" sutra ispred Vlade FBiH

Radiosarajevo.ba
Biše radnice zeničkog "Borca" sutra ispred Vlade FBiH
Bivše radnice Tvornice konfekcije 'Borac' d.d. Zenica u stečaju, kako su i najavile, sutra će s početkom u 12 sati održati proteste ispred Vlade FBiH u Sarajevu.

Prema riječima Senade Jahjaefendić, nekadašnje predsjednice Sindikata uposlenih u preduzeću koje je s radom prestalo prije dvije godine, protesti će trajati do ispunjenja ranije postavljenih zahtjeva.

Bivše radnice zeničkog 'Borca' od Vlade FBiH i Agencije za privatizaciju FBiH traže povezivanje staža za posljednjih osam godina, isplatu osam plaća i otpremnina po Zakonu o stečaju i raskid Ugovora o privatizaciji.

Organizatori okupljanja najavljuju da će u suzrašnjem protestu učestvovati oko stotinu od ukupno 220 bivših radnika Tvornice konfekcije 'Borac' d.d. Zenica.

fena



Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najnovije