Azilanti u Austriji žive u autobusima: Dnevno imaju 'lanč paket' i flašu vode
Prema pisanju austrijskih medija, situacija u dijelu Bečagdje se nalazi prihvatni centar za azilante, veoma je teška zbog sve većeg broja azilanata, javlja Anadolu Agency (AA).
Prema posljednjim navodima tamošnjih medija, vlasti su primorane da novopridošle azilante smještaju u autobuse. U prihvatnom centru je od prošle sedmice obustavljen prijem novih azilanata nakon što je njihov broj premašio 4.000, a centar ima oko 2.000 mjesta za spavanje.
Kako piše austrijski Standard, nedaleko od prihvatnog centra se nalazi 11 autobusa koji služe kao "čekaonice" za nove izbjeglice.
Izbjeglice u autobusima moraju čekati do prvog ispitivanja i zdravstvenog pregleda.
Svaki dan u autobuse dolazi na desetine novih azilanata, među kojima su i porodice s djecom.
Veliki broj njih spava ispred autobusa na zemlji pod vedrim nebom ili na podu u autobusima.
Azilanti u autobusima dnevno dobivaju jedan "lanč paket", kao i jednu flašu mineralne vode.
Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.