Svaka čast, Zmajice: Elvedina Muzaferija ostvarila dobar rezultat u norveškom Kvitfjellu

1

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija je osvojila nove bodove u Super-G Svjetskog kupa u Kvitfjellu i plasirala se u finalnu utrku.

Elvedina je startala sa pozicije 23, a osvojila je 13. mjesto i 20 novih bodova.

Ona je ostvarila vrijeme od 1.39,09 . Time je zaostajala +1,79 za trenutno prvoplasiranom Italijankom Brignone Fredericom koja je imala vrijeme 1.37,30.

Sarajevo na kraju aprila: Mnogi provode dan u gradu, a evo ko najviše plijeni pažnju

Podsjetimo, Elvedina je u subotu, 2. marta, osvojila sjajno deveto mjesto u utrci Super-G u Svjetskom kupu u Norveškoj.

Ona je ranije izborila finale u spustu u Svjetskom kupu, pa će sredinom marta biti u društvu najboljih skijašica u brzim disciplinama.

Finalna utrka Super G-a će biti održana 22. marta u Saalbachu.