Strahinja Erić zauzeo 52. mjesto na Olimpijadi u disciplini skijaško trčanje

5

Bosanskohercegovački predstavnik Strahinja Erić zauzeo je danas 52. mjesto u skijaškom trčanju na 30 kilometara slobodnim stilom.

Trka je bila planirana na 50 kilometara, ali je skraćena na 30 zbog loših vremenskih uslova.

Erić je trku završio u vremenu 1:21.07. Imao je zaostatak od devet i pol minuta za pobjednikom Alexanderom Bolshunovim iz Rusije.

Sarajevsko vrelo ljeto: Glas građana o izazovima vodosnabdijevanja

Srebrena medalja također je otišla u ruke Rusa i to Ivana Yakimushkina koji je za sunarodnjakom kasnio 5,5 sekundi. Bronza je pripala Norvežaninu Simenu Kruegeru.

Strahinja Erić je ovim nastupom završio učešće na Olimpijskim igrama u Pekingu. Prethodno je zauzeo 59. mjesto u sprint utrci, dok je u Crossvountryju bio 87.