Marco Odermatt je najbolji skijaš svijeta u ovom trenutku!

0

Švicarski skijaš Marco Odermatt osvojio je mali Kristalni globus u veleslalomu, pošto je pobijedio na trci Svjetskog kupa, koja je održana u Kranjskoj Gori.

Marco Odermatt je ostvario vrijeme od dva minuta, 20 sekundi i 91 stotinku. Drugo mjesto osvojio je Norvežanin Henrik Kristoffersen, koji je za pobjednikom kasnio 32 stotinke. Treći je bio Francuz Alexis Pinturault, koji je za Odermattom zaostao 70 stotinki.

Odermatt je utrku prije kraja osigurao drugi uzastopni mali Kristalni globus u veleslalomu.

Nestlé bilježi organski rast od 1,4% u prva tri mjeseca ove godine

Švicarac drži prvo mjesto u generalnom plasmanu veleslaloma sa 740 bodova, dok je drugi Kristoffersen sa 580, a treći Slovenac Žan Kranjec sa 440.

Švicarac je osigurao i veliki Kristalni globus.

Završno takmičenje Svjetskog kupa bit će održano od 15. do 19. marta u Zoldeu u Andori.