Čestitamo! Hokejaši BiH na startu Svjetskog prvenstva Treće divizije pobijedili Hong Kong

0
FENA

Reprezentacija Bosne i Hercegovine u hokeju na ledu pobijedila je Hong Kong sa 8:6 u 1. kolu Svjetskog seniorskog prvenstva Treće divizije - grupa B, koje je jučer počelo u u Sarajevu.

Pobjednik susreta u dvorani "Mirza Delibašić" - KSC Skednderija riješen je nakon produžetaka i izvođenja penala. U regularnom dijelu susreta i poslije produžetka, rezultat je bio neriješen 5:5, a u izvođenju penala hokejaši BiH slavili su sa 3:1.

U 2. kolu reprezentacija BiH večeras se od 20 sati sastaje sa selekcijom Kirgistana.

Velika akcija MUP-a KS: Uhapšeno pet osoba, pretresi na nekoliko lokacija

Ovaj susret bi mogao odlučiti pobjednika turnira, s obzirom na to da se BiH, Hong Kong i Kirgstan, za koji igraju naturalizovani ruski igrači, ubrajaju u favorite turnira.

Na rang listi Svjetske hokejaške federacije (IIHF), reprezentacija Hong Konga je rangirana na 47. mjestu, Kirgistan je na 49., a BiH na 50. mjestu.

Hokej na ledu: Šest reprezentacija na Svjetskom senorskom prvenstvu Treće divizije u Sarajevu

Pobjednik turnira u Sarajevu izborit će nastup u višem rangu takmičenja.

Do kraja prvenstva hokejaši BiH će odigrati još tri susreta - protiv Irana (2. marta), Singapura (3. marta), te na kraju protiv Malezije (5. marta).

Večeras otvorenje Svjetskog prvenstva u hokeju na ledu: Sarajevo ponovo 'olimpijski grad'

Sve utakmice bh. hokejaši će igrat u terminu od 20 sati, a ulaz je besplatan.