Ispisana historija bh. skijanja: Pogledajte kako je Elvedina Muzaferija ušla u anale

2

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija ispisala je u nedjelju, 28. januara, historiju bh. skijanja u Svjetskom kupu, u utrci Super G-ja u Cortini D'Ampezzo.

Elvedina Muzaferija je trku u Italiji završila na sjajnom 14. mjestu, što je najbolji rezultat u historiji bh. skijanja. Ranije je to bilo 15. mjesto ostvarila u superkombinaciji na Svjetskom prvenstvu u francuskom Courchevel Meribelu.

Zahvaljujući rezultatu karijere, Elvedina je u Cortini osvojila je 18 bodova na Svjetskom kupu.

Sramotno: Ambasador Rusije stao na stranu RS i vrijeđao Bosnu i Herecegovinu

Dan ranije je osvojila prve bodove u Svjetskom kupu pošto je zauzela 25. mjesto u spustu. Tim rezultatom je osvojila šest bodova.

Ukupno je sa 24 boda, Muzaferija 89. u poretku Svjetskog kupa.

Pobjedu u superveleslalomu je odnijela Švicarka Lara Gut-Behrami koja je utrku završila s vremenom 1:20.75 minuta.

Sjajne vijesti iz Italije: Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji plasman u historiji bh. skijanja

Druga je bila Austrijanka Stephanie Venier sa 21 stotinkom zaostatka, a treća Francuskinja Romane Miradoli sa 41 stotinkom zaostatka.

Ovim 14. mjestom u Italiji, Muzaferija se upisala u anale ovog sporta u Bosni i Hercegovini.

Pogledajte:

Elvedina Muzaferija, naša sjajna skijaška zvijezda, je upravo ostvarila najbolji rezultat u historiji BH skijanja! U sportu u kojem dominiraju prebogate zemlje, kao što su Švajcarska, Austrija, USA, Norveška ili Italija, Elvedina nas stavlja na mapu. Svaka čast!