Sjajne vijesti iz Italije: Elvedina Muzaferija ostvarila najbolji plasman u historiji bh. skijanja

1

Elvedina Muzaferija, najbolja bh. skijašica, ostvarila je historijski plasman za Bosnu i Hercegovinu u Svjetskom kupu.

Muzaferija je ispisala historiju naše zemlje, nakon što je u nedjelju, 28,. januara, u superveleslalomu u Cortini d'Ampezzo u zauzela 14. mjesto.

Muzaferija je ostvarila vrijeme od 1:22.58 te je tako za pobjednicom Larom Gut-Behrami zakasnila 1,83 sekunde. Lijepa Bosanka osvojila je nove bodove u Svjetskom kupu.

BH novinari: Pozivamo na radničku solidarnost, podršku i zajedničku borbu za bolje plaćen posao

Ovim 14. mjestom u Italiji, Muzaferija se upisala u anale ovog sporta u Bosni i Hercegovini.

Ranije je najbolji rezultat Muzaferija ostvarila u superkombinaciji na Svjetskom prvenstvu u francuskom Courchevel Meribelu. Tada je zauzela 15. mjesto.

Bravo, Bosanko: Novi bodovi za Elvedinu Muzaferiju u Svjetskom kupu

Švicarkinja Lara Gut-Behrami utrku je završila na prvom mjestu s vremenom 1:20.75 minuta.

Druga je bila Austrijanka Stephanie Venier sa 21 stotinkom zaostatka, a treća Francuskinja Romane Miradoli sa 41 stotinkom zaostatka.