Veliko iznenađenje: Prvi teniser svijeta i branitelj naslova ispao s US Opena

0

Nick Kyrgios pobijedio je Daniila Medvedeva 7:6 (11), 3:6, 6:3, 6:2 i plasirao se u četvrtfinale US Opena.

Bio je ovo peti međusobni ogled ove dvojice tenisača, a Australac je nakon borbe duge dva sata i 53 minute stigao do četvrte pobjede u njima. Također, Medvedev će na ATP ljestvici koja će biti objavljena nakon posljednjeg Grand Slama sezone izgubiti vodeće mjesto.

Kyrgios, 25. tenisač u poretku najboljih, odigrao je sjajan meč u kojem je imao 21 neobranjiv servis i 53 winnera protiv vodećeg na ljestvici i prvog nositelja US Opena, koji do meča s njim nije izgubio ni set na turniru na kojem je branio titulu.

Maestralni Džanan Musa vodio Real Madrid do prve pobjede u play-offu

Zagrepčanka završila karijeru Serene Williams: Amerikanka se u suzama oprostila od tenisa

Sada je, u otvarajućem setu meča, nadoknadio rani break, izborio trinaestu igru, a u njoj od 3:5 stigao do tri set-lopte. U dugoj borbi, on je otišao na Kyrgiosovu stranu. U drugom je Medvedev poveo 5:1, a potom i izjednačio situaciju u meču. Nakon što je Kyrgios stigao do breaka u trećem setu, nastavio je dominirati servisima i ostavio je osvajača US Opena iz 2021. bez šanse za novim povratkom.

Kyrgios je za pobjedu ukupno pet puta uzimao servis Medvedevu, a obranio je pet od osam break-lopti na svom početnom udarcu.

Već ovim rezultatom napravit će pomak od sedam mjesta na ljestvici.

Sljedeći protivnik mu je Karen Hačanov, 27. nositelj. Pobjednik tog duela igrat će u polufinalu protiv pobjednika meča u kojem se sastaju Matteo Berrettini i Casper Ruud, piše Index.hr.