Veliki preokret Damira Džumhura za novo finale u Istanbulu: Bosanac ide po 29. titulu u karijeri

0

Najbolje plasirani teniser Bosne i Hercegovine, Damir Džumhur je sa 2:1 u setovima savladao Nizozemca Jaspera De Jonga i plasirao se u finale Challengera u Istanbulu.

Džumhur je trenutno 82. teniser svijeta i za dva sata i 56 minuta je uspio savladati De Jonga koji se nalazi na 128. poziciji ATP liste.

Treći nositelj turnira, nizozemski teniser je bolje ušao u meč, pa je u prvom setu za 37 minuta ostvario pobjedu rezultatom 6:2.

Velike novosti u kraljevskoj porodici: Kate Middleton se vraća svojim dužnostima?

Nakon prvog seta za zaborav, prvi nositelj turnira, naš Damir Džumhur je zaigrao mnogo bolje pa je za nešto više od sat vremena riješio drugi set u svoju korist rezultatom 7:6, isti rezultat je bio u trećem setu pa je tako Džumhur sa ukupnih 2:1 u setovima osigurao prolazak u finale gdje će čekati boljeg iz duela Hamada Međedovića i Martina Landalucea.

Ukupni budžet istanbulskog challengera je 82 hiljade dolara (144.55 hiljada KM), a branioc titule je upravo bh. teniser Damir Džumhur, piše Sport Centar.