Superiorni Italijan: Sinner treću godinu zaredom u finalu završnog Mastersa

0
Radiosarajevo.ba
Superiorni Italijan: Sinner treću godinu zaredom u finalu završnog Mastersa
Foto: EPA - EFE / Jannik Sinner

Branitelj naslova na ATP Finalu u Torinu, Ialijan Jannik Sinner (ATP – 2.) treću godinu zaredom došao je do meča za trofej na završnom turniru osmorice najboljih tenisera u sezoni.

On je u u subotnjem polufinalu pobijedio Australca Alexa de Minaura (ATP – 7.) sa 7:5, 6:2.

Bio je to 13. međusobni dvoboj ove dvojice tenisera, a Sinner je došao i do 13. pobjede.

Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski

Uzbuna u Irskoj: Dronovi krenuli na avion u kojem je bio Volodimir Zelenski

De Minaur je u tih 13 susreta s Italijanom uspio osvojiti samo dva seta.

U ovom polufinalu je Australac uspio držati korak do završnice prvog seta u kojoj je poveo s 5:4, ali je izgubio sljedećih sedam gemova i ostao bez prilike za ozbiljniju prijetnju.

Promjene na ATP rang listi: Carlos Alcaraz se vratio na prvo mjesto

Promjene na ATP rang listi: Carlos Alcaraz se vratio na prvo mjesto

Bila je ovo Sinnerova 30. uzastopna pobjeda na dvoranskim turnirima. Posljednji poraz je doživio baš u Torinu, kad ga je u meču za trofej na ATP Finalu 2023. savladao Novak Đoković.

Ovo je 24-godišnjem Italijanu 33. finale u karijeri te deseto u ovoj sezoni u kojem će pokušati doći do šestog trofeja u 2025. i 24. u karijeri.

Sinnerov protivnik u meču za naslov bit će pobjednik dvoboja između svjetskog "broja 1" Španca Carlosa Alcaraza i Kanađanina Felixa Auger-Aliassimea (ATP – 8.).

 

Radiosarajevo.ba pratite putem aplikacije za Android | iOS i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram, kao i putem našeg Viber Chata.

/ Najčitanije

/ Komentari

Prikaži komentare (0)

/ Povezano

/ Najnovije