Sjajno finale: Fenomenalni Novak Đoković osvojio 10. titulu u Melbourneu i vratio se na tron svijeta

10

Novak Đoković je u Melbourneu osvojio 10. titulu na Australioan Openu i ponovo je prvi igrač svijeta.

Fenomenalni srbijanski teniser u finalnom meču prema očekivanjima pobijedio je grčkog tenisera Stefanosa Tsitsipasa sa 3:0 u setovima (6:3, 7:6/4, 7:6/5) i tako potvrdio dominaciju u Australiji.

Prvi set

Prvi set je trajao svega 38 minuta. Đokoviću je bio dovoljan jedan break da mirno privede set kraju.

Pogledajte kakva je atmosfera ispred Zetre uoči koncerta Lepe Brene

Ukrajinac se javio sa ratišta - prozvao porodicu Đoković: 'Zašto šutite, recite to navijačima'

Ključni je bio četvrti gem, kada je Nole pri rezultatu 2:1 napravio break, potvrdio ga i bez većih problema došao do vodstva u setovima sa 1:0.

Zanimljivo, srbijanski as je u prvom setu imao tri break lopte, dok Tsitsipas ništa nije mogao na servis Đokovića.

Drugi set

U drugom setu gledali smo najviše uzbuđenja. Grčki teniser se "probudio" nakon početne treme i polako dolazio do svojih prilika za break.

Prvu priliku za break pri rezultatu 5:4. Ujedno to je bilo i prilika za set, ali je Nole pokazao stabilnost, sačuvao mirnoću i došao do 5:5.

Nakon što je kasnije rezultat bio 6:6, igrala se odlučujuća 13. igra. U tie-breaku Novak je brzo poveo sa 4:3, Stefanos se vratio na 4:4, ali odmah izgubio svoj servis (4:5), da bi Đoković sa dva brza poena došao do drugog seta (7:6/4).

Treći set

U trećem setu Tsitsipas je odmah napravio break, ali njegovo slavlje nije dugo trajalo, jer je Nole uzvratio i poveo sa 2:1.

Teniseri su zatim držali svoj servis do 4:4, Nole poveo sa 5:4 i imamo 30:30, ali nije uspio da dođe do meč lopte. Kratko je vratio loptu nakon servisa Stefanosa, što je Grk iskoristio i vinerom došao do 5:5.

Kasnije je bilo 6:6 i novi Tie-break. U njemu je Đoković brzo poveo sa 5:0, Tsitsipas se malo kobeljao (2:5), ali nije mogao ništa više od časnog poraza.

Nole je iskoristio treću meč loptu i došao do velike pobjede (7:5 u Tie-breaku).

To je rezultiralo novom pobjedom Đokovića i 10. naslova u Melbourneu. Ujedno i prvo mjesto na ATP listi.

Izjednači ose sa Nadalom po broju Grand Slam titula

Srbijanski teniser pobjedom nad Stefanos Tsitsipasom se izjednačio sa Rafaelom Nadalom s 22 Grand slam titule.

Podsjetimo, Španjolac je do tog broja također došao na Australian Openu, i to prošle godine na kojem Novak Đoković nije igrao, jer mu nisu dozvoli nastup jer nije bio vakcinisan.