Sjajni Novak Đoković zakazao jedan od najvećih duela s Nadalom

0

Novak Đoković je izborio polufinale Ronald Garrosa pobjedom nad italijanskim teniserom Matteom Berettinijem rezultatom 3:1 u setovima (6:3, 6:2, 6:7 (5), 7:5).

Đoković je odigrao odličan meč najvećim dijelom i vrlo brzo je stigao do dva seta prednosti, ali žilavi Berettini nije popuštao te je uspio odvesti treći set u tie break i dobiti ga, što je stvorilo blagu nelagodu kod srbijanskog tenisera, piše sport1.

Osjetilo se to na njegovoj igri u četvrtom setu, ali kada je bilo najpotrebnije, kod vodstva 6:5, Đoković je napravio break i dobio ovaj set za plasman u polufinale.

Tamo ga čeka veliki okršaj sa Rafaelom Nadalom, koji umnogome može odlučiti odnos u konačnom broju Grand Slamova, s obzirom na to da se oba igrača bliže završnici karijera.